Çocuk Haberleri

Öğrenciler Gönüllü “Çevre Müfettişi” Olacak

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından düzenlenen "Temiz Türkiye’m Atılım Eğitim Projesi" kapsamında, ilköğretim öğrencilerine yönelik “Çevre Çiçekleri” projesi Üsküdar’da başladı.

Üsküdar Belediyesi işbirliği ile hayata geçen Emlak Konut GYO'nun da desteklediği proje kapsamında, ilçe genelinde tiyatro gösterileri sergilenecek.

İlköğretim 4. sınıf öğrencilerine yönelik projenin tanıtımında, öğrencilerin de katılımıyla Bağlarbaşı Kültür Merkezi'nde "Çevre Çiçekleri" tiyatro gösterisi sahnelendi. Etkinliğe katılan çocuklara, "Çevre Çiçeği, Çevre Müfettişi" kartları dağıtıldı ve çevreci kalem kutusu hediye edildi.

Kartlar ile çocukların, çevrenin korunması ve geliştirilmesinde karşılaştığı çevre sorunlarının yetkililere bildirilmesi ve önlem alınmasının sağlanmasından etkili olmaları amaçlanıyor.

Çevre bilincine yönelik; kedi, köpek, yaşlı çınar ağacı gibi figürlerin yer aldığı gösterinin Üsküdar'da bulunan 7 bin ilkokul öğrencisine ulaşması planlanıyor. Gösteriye katılan tüm çocuklara "Çevre Çiçeği" kartları verilecek.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir