Anne Baba Okulu

Öğrenciler ve Öğretmenler için “MEB’de Öğren” Uygulaması

Milli Eğitim Bakanlığı, öğrenci ve öğretmenlerin, bilişim alanında kendilerini geliştirebilmeleri ve proje hazırlayabilmeleri için “MEB’de Öğren” isimli yeni içerik platformu oluşturdu.

Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından geliştirilen uzaktan eğitim platformu ile öğrenci ve öğretmenler, mebdeogren.meb.gov.tr adresi ile istedikleri zaman eğitim içeriklerinden faydalanabilecek.

MEB'de ÖğrenYazılım Uygulamaları Videoları MEB’de Öğren’de

MEB’de Öğren ile idareci, öğretmen ve öğrencilerin bilişim alanında kendilerini geliştirebilmeleri, bilişim teknolojilerini kullanarak proje hazırlamaları ve bilişim içerikli uygulamaları yaparak öğrenmeleri hedefleniyor. Uygulama ile eğitim yöneticilerinin idari işlemlerinin kolaylaştırılması da hedefleniyor.

MEB’de Öğren uygulamasında; web tasarım, ses düzenleneme, e-konferans, animasyon, grafik tasarım gibi uygulamaların yapıldığı Adobe ile ilgili video eğitimler yer alıyor. Bunun yanı sıra; temel, orta ve ileri düzeyde Office programları eğitimi de bulunuyor.

Öğrenci ve Öğretmenler için Yazılım Uygulamaları Videoları

Uygulamada grafik, 3D yazılım, bilgi ve sistem güvenliği, web ve masaüstü yazılım dilleri, Fatih Projesi alt yapısı, etkileşimli tahtalar ve tabletler ile ilgili eğitimler de yer alıyor.

Öğrenciler, “MEB’de Öğren” uygulamasıyla, yazılım dilleri hakkında detaylı bilgi alabiliyor. Yazılım dillerinin nasıl kullanacağı hakkında hazırlanmış olan video içeriklerle, öğrenciler hem bilgi güvenliği hem de yazılım dilleri ile ilgili bilgilere ulaşabiliyor.

Öğrenci ve öğretmenler için hazırlanan “MEB’de Öğren” uygulamasında yer alan videoları, tüm internet kullanıcıları ücretsiz olarak izleyebiliyor.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.