Çocuk Haberleri

Öğrencilerden 23 Nisan’da Hayvan Hakları için Dünya Rekoru

Doğa Koleji, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için bu yıl sekizinci kez misafir ettiği dünya çocuklarını, Boğaz turunda, dünya rekoru için buluşturdu.

15 farklı ülkeden gelen 382 öğrenci ve 84 öğretmen, Doğa Koleji öğrenci ve öğretmenleri ile birlikte boğaza açıldı, iki kıtanın arasından, “Hayvan haklarına sahip çıkıyoruz” mesajı verdi.
 

Üsküdar ve Kabataş iskelelerinden hareket eden teknelere, kendi tasarladıkları tişörtleri ile binen yaklaşık 1500 yüz öğrenci, “Hayvan hakları için denizde yürüyoruz” sloganı ile bütün dünyayı hayvan hakları konusunda duyarlı olmaya davet etti.

“Dünya Çocuk Rekorları” heyeti tarafından, dünya çocuklarının rekoru olarak kayıt altına alınan etkinlikte iki tekne yanyana boğazda yol alırken çocuklar, Türkçe ve İngilizce hazırladıkları pankartlar eşliğinde hayvanlara sahip çıkacaklarının sözünü verdi.

Her yıl bir tema belirleyen Doğa Koleji öğrencilerinin, bu yıl hayvan hakları temasını seçtiğini ve bu konuda eyleme geçtiğini belirten Rekor Tescil ve Hakem Heyeti Başkaı Prof. Dr. Orhan Kural, “Bu rekorun en önemli özelliği, dünya çocuklarının kalbinde kırılmış bir rekor olması. Yarının geleceği olan dünya çocukları, bu etkinlik sayesinde doğa dostu, çevreye ve hayan haklarına duyarlı bir nesli olarak yetişecek. Bugün onların kırdığı rekor, yarın dünyanın ekolojik dengesinin devamlılığını sağlayacak” dedi.

23 Nisan'da dünya çocukları ile buluşma

Doğa Koleji, 23 Nisan Çocuk Bayramı için Nijerya, İspanya, Azerbaycan, Polonya, Hollanda, Portekiz, İtalya, Macaristan, Ukrayna, Hırvatistan, Almanya, Bulgaristan, Sırbistan, Romanya ve Peru’dan gelen çocukları ağırlıyor.

Doğa Koleji öğrencilerinin evlerinde misafir olan çocuklarla İstanbul gezileri gerçekleştirilekecek. da gezilere Uluslararası KültürSanat Festivali  ise 22 Nisan Pazartesi günü Beykoz, Güzelce ve Kurtköy kampüslerinde seyirci ile buluşacak.

 

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir