Çocuk Haberleri

Öğrencilerden Sanat ve Teknolojiyi Birleştiren Resimler

 

BSH Ev Aletleri ile Özel Sezin Okulu’nun desteğiyle düzenlenen Türkiye’nin ilk FutureArtKids Dijital Atölye’sine katılan öğrenciler, sanatla teknolojiyi birleştirip djital resimlere imza attılar.

18 Nisan Perşembe günü Özel Sezin Okulu’nda gerçekleşen programda; 9-12 yaş arasındaki çocuklar, tablet bilgisayarlarının ekranında bir sanat ortamı yaratarak dijital resimler yaptı.

Sanatla teknolojiyi entegre ederek çocukların bu konudaki farkındalıklarını arttırmayı hedefleyen atölye çalışması, Futurartist Hayrettin Karaerkek’in eğitmenliğinde düzenlendi. 

iPod ve iPad’de yaptığı resimler, dünyanın önde gelen dijital sanat platformlarında sergilenen, Karaerkek, yakın gelecekte çok boyutlu hologram teknolojisi ile tanışılacağını söyledi. Karaerkek, bu sayede
'FuturArtKids’lerin yeni dünyayı bambaşka bir boyutta deneyimleyeceklerine ve erken yaşta akıllı ürünler yaratabileceklerine inandığını dile getirdi. 

BSH Ev Aletleri Kurumsal İletişim Müdürü Burçin Girit ise  “İş alanımızda hedefimizi ‘geleceği şekillendirmek’ olarak belirledik ve bu doğrultuda ilklere imza atıyoruz. 1 Mart 2013’te Türkiye’de ilk kez kutlanan ‘Gelecek Günü’nün ana sponsoru olduk. FuturArtKids etkinliği ile de Türkiye’de ilk Fütürizm Kulübü’nü kuran okul olan Özel Sezin Okulu öğrencileriyle Türkiye’nin ilk Futurartist’i Hayrettin Karaerkek’i bir araya getirmekten mutluluk duyuyoruz” dedi.

 

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir