Çocuk Haberleri

Öğrencilere İhtiyaç Haritası ile Materyal Gönderilebiliyor

Türkiye’nin farklı bölgelerinde yaşayan insanların ihtiyaç duyduğu materyallerin, gönüllüler tarafından temin edildiği ihtiyacharitasi.org, çocukların ihtiyaçları ve eğitim materyalleri için de sıklıkla kullanılıyor.ihtiyac haritası-2

Para yerine, halihazırdaki kaynakların kullanılmasına ortam hazırlayan İhtiyaç Haritası ile kişisel ihtiyaçlara dair talepler oluşturulabildiği gibi, toplumsal yönü olan ihtiyaçlar için de sıklıkla talep oluşturuluyor. Oluşturulan talepler, ihtiyacharitasi.org adresi üzerinden gönüllüler tarafından karşılanabiliyor. Türkiye’de maddi kaynakları sınırlı olan köy okullarında okuyan çocuklar için de site üzerinden kıyafet, eğitim materyalleri, spor materyalleri ya da dijital araçlar ile ilgili sık sık talep oluşturuluyor.

“Karşılıksız iyilik” yapmanın önemini ön plana çıkarmayı hedefleyen İhtiyaç Haritası, dayanışma ile insanların ihtiyaçlarını mevcut kaynaklarla karşılamasında önemli bir rol oynuyor. Site üzerinden, ihtiyaç duyulan materyaller için herkes talep oluşturabildiği gibi, oluşturulmuş ihtiyaçlar için de herkes dayanışma gösterebiliyor. İhtiyaç Haritası hakkında daha detaylı bilgi almak için www.ihtiyacharitasi.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı