Çocuk Gelişimi

Öğrencilerin Başarısı İçin ‘Akıl Oyunları’ Şart

PAL Oyuncak Eğitim Uzmanı Osman Metin, 2. dönemde çocukların okuldaki fiziksel, düşünsel ve duygusal gelişimlerini desteklemek için ailelere özellikle eğitici oyun ve oyuncakları öneriyor.

Çocuğunuzu Okula Motive Edin

2.dönemin ilk haftasında çocuğunuz hâlâ tatil durgunluğunu yaşıyor olabilir. Onu okula yeniden motive etmek için uyku saatlerini düzenleyin, tatil dönemindeki rehavetten kurtulması için ona küçük görevler verin. Örneğin, 2. dönemde kullanacağı eğitim materyallerini ona hazırlatın.

Eğitimde Okul Öncesi Dönemi Önemseyin

Çevresiyle uyum içinde yaşayan, sosyal becerileri gelişmiş ve okul başarısının temeli okul öncesi dönemde atılıyor. Çocuğunuzun okulda karşılaşabileceği sorunları aşması için okul öncesi dönemde eğitici oyun ve oyuncaklardan, okul döneminde de eğitime destek olan Akıl Oyunları’ndan faydalanın. Okul öncesi dönemde çocuğunuzun fiziksel, duygusal ve zihinsel gelişimlerini destekleyen oyun ve oyuncaklar ile oynamasına özen gösterin. Bu oyun ve oyuncaklar çocuğunuzun hem sosyal iletişim hem de problem çözme becerileri geliştirecektir. Oyunları uygulaması esnasında kullanılan matematik ve diğer müfredat terimleri onlar temel eğitim vermektedir.

Çocuk Oyuncak

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir