Çocuk Haberleri

Öğretmen Akademisi Vakfı Eğitim İhtiyaçları Hakkında Çalışma Yapıyor

Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV), öğretmenler ve ebeveynlere yönelik hazırladığı “Karantina Döneminde Gündelik Pratikler, Algı ve Eğitim İhtiyaçları” anketine çağırıyor.

Covid-19 salgınına bağlı karantina sürecindeki görüşlerinizi belirterek, Türkiye temsili bir örneklemi temsil etmeyi hedefleyen araştırma sürecine gönüllü  katkı sağlamanız bekleniyor.

Anket, ev, öğretmenlik, ebeveynlik ve karantinaya dair algı, pratikler, ihtiyaçlar üzerine sorular içeriyor.

Gelen tüm yanıtlar bilimsel araştırma raporunda bir toplam olarak ve anonimleştirilerek kullanılacak. Tüm cevaplarınız Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV) tarafından saklı tutulacak ve hiçbir özel veya tüzel kişi ile paylaşılmayacak.

Araştırma ile ilgili tüm sorularınız için arastirmalar@orav.org.tr adresine veya araştırmanın ÖRAV adına yürütücüsü, İzleme ve Değerlendirme Uzmanı Anıl Derkuş’a e-posta atarak ulaşabilirsiniz.

Anket için tıklayın.

Öğretmen Akademisi Vakfı Hakkında

Öğretmen Akademisi Vakfı’nı, öğretmenlerin kişisel ve mesleki gelişimlerine destek sağlamak amacıyla 2008 yılında kurduk. Türkiye’de bu alana odaklanmış ilk ve tek sivil toplum kuruluşuyuz.

Vakıf merkezimiz ve Türkiye’nin her yöresinde görev yapan 250 eğitimciden oluşan ekibimizle, 81 ilde görevli 180.000’den fazla öğretmenimize ve eğitim yöneticimize eğitim programlarımızı ücretsiz olarak ulaştırdık ve yeni öğretmenlerimize ulaşmak için çalışmalarımızı devam ettiriyoruz.

Vizyon: Öğretmenlerin mesleki ve kişisel gelişimi alanında Türkiye’nin en etkin ve üretken sivil toplum kuruluşu olmak.

Misyon: Mevcut olanakları ve kaynakları en etkin biçimde kullanarak, öğretmenlerin ve ülkede eğitim sorumluluğunu üstlenmiş tüm bireylerin mesleki ve kişisel gelişimlerine destek verecek projeler oluşturup yürütülmesiyle, öğretmenliğin özel bilgi, beceri ve tutum gerektiren bir meslek olarak toplum algısında hak ettiği değere ulaşmasına ve onların geleceğe yön veren nesillerin yetiştirilmesinde liderlik etmelerine katkı sağlamak.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir