Çocuk Haberleri

Öğretmen Etkinlikleri Online Eğitimler ve Konferanslarla Başlıyor

Öğretmen etkinlikleri online eğitimler ve konferanslarla başlıyor. Bir İZ Derneği, öğretmenlere yönelik gerçekleştireceği YanYana Proje’sini, Avrupa Birliği Avrupa Komisyonu Temsilciliği Demokrasi ve İnsan Hakları için Avrupa Aracı (DIHAA) desteğiyle, geçici koruma statüsündeki çocukların sosyal uyumunun desteklenmesi, okullaşma ve okula devam oranlarının artırılması amacıyla yürütüyor.

Proje kapsamında, geçici koruma statüsündeki öğrencilerle çalışan öğretmenleri yeni bilgi ve yöntemlerle buluşturabilmek için Mayıs-Ağustos ayları arasında bir dizi online eğitim ve konferansa davet ediyor.

Tarih: 22 Mayıs 2020 – 18 Ağustos 2020

Öğretmen Etkinlikleri Program:

  • 22 Mayıs – Covid 19, Mülteci Öğrencim ve Ben
  • 28 Mayıs – Göç Yaşamış Öğrencilerle Masal Çalışması
  • 10 Haziran – Öğretmenler için Özbakım
  • 22 Haziran – Travma Mağduru Çocuklarla Çalışma
  • 06 Temmuz – Mülteci Öğrencilerin Okula Uyumunun Sağlanmasında Öğretmenin Rolü
  • 21 Temmuz – Psikososyal Destek
  • 04 Ağustos – Kapsayıcı Okul Yaklaşımında Velinin Rolü ve Önemi
  • 18 Ağustos – Sınıf İçi Eşitlik

Bir İZ Derneği Hakkında

Birey ve Toplum Ruh Sağlığında İZ Derneği (Bir İZ), toplumsal barışa hizmet edecek önleyici ruh sağlığı hizmetlerinin okullardan cezaevlerine, özel sektör kurumlarından sivil toplum örgütlerine toplumun her kesimi tarafından erişilebilir olması hayali ve umuduyla 2013 yılında kuruldu. Kuruluşundan bu yana, kadın, çocuk ve mülteciler başta olmak üzere bireyi ve toplumu güçlendirmeyi merkeze alan projeler geliştiriyor, eğitsel kutu oyunları, materyaller ve programlar üretiyor.

Geliştirdiği ürünleri daha fazla faydalanıcıya ulaştırabilmek ve böylece çarpan etkisi yaratabilmek amacıyla, özellikle sosyal dezavantajlı gruplarla çalışan öğretmen, sağlık personeli ve sivil toplum üyeleri gibi kilit paydaşlara yönelik eğitimler ve kapasite güçlendirme faaliyetleri yürütüyor. Kamu, sivil alan ve özel sektör işbirlikleriyle gerçekleştirdiği kapsayıcı ve disiplinler arası projelerle toplumun ruh sağlığına duyarlı yaklaşımların geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması için çalışıyor.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir