Çocuk Haberleri

Okullara Meteoroloji Dersi Geliyor

Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı ile Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Eskişehir’deki okullarda meteoroloji dersleri verilmesini öngören ortak bir protokole imza attı.

Eroğlu, imzalanan protokolle meteorolojik faaliyetlerin bütün okullarda öğrencilere tanıtılacağını belirterek, “Haftalık tahminleri görmek mümkün. Tabii bunları vatandaşlarımızın öğrenmesi açısından en uygun yol Milli Eğitim Bakanlığı. Öğretmen ve öğrencilerle birlikte 22 milyon kişiye bunu aktarmanın mutluluğunu yaşayacağız. Dolayısıyla bakanlığımız ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında bir protokol hazırladık. Meteoroloji Genel Müdürlüğü elemanları bütün okullara giderek, iklim değişikliği hakkında, genel meteorolojik tahminler nasıl yapılıyor ve bunlara nerelerden ulaşmak mümkün bu konular hakkında bilgi verecek” dedi.

81 ildeki tüm okullarda uygulanacak

Eskişehir’de imzalanan ve 81 ilde uygulanması düşünülen protokol kapsamında; Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullarda meteorolojik faaliyet ve ürünler tanıtılıp, bunlara nasıl erişim sağlanacağına dair seminerler verilmesinin yanı sıra öğrencilere yönelik geziler de düzenlenecek.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir