Çocuk Haberleri

Okuma Kültürü ve Etkinliklerle Türkçe Öğretimi Semineri 15 Haziran’da

Ankara Üniversitesi çocuk ve Gençlik Edebiyatı Uygulama ve Araştırma Merkezi (ÇOGEM) ile TUDEM Yayın Grubu, çocukların ve gençlerin okuma kültürü edinmesinde dil ve edebiyat öğretiminin yerinin ele alınacağı bir seminer düzenliyor.

Türkçe Öğretimi, Çocuk Edibayatı ve Okuma Kültürü konularında çalışmaları ve kitapları bulunan Prof. Dr. Sedat Sever'in yönetiminde gerçekleşecek seminer, 15 Haziran 2013 Cumartesi günü, Özel MEF Okulları Büyük Konferans Salonu'nda ücretsiz olarak düzenleniyor.

Katılımın ücretsiz olduğu seminerde, katılımcılara sertifika da verilecek.

Seminerde Prof. Dr. Sedat Sever, “Dil ve Edebiyat Öğretiminde Çağdaş Yaklaşımlar?", ardından Öğr. Gör. Zekeriya Kaya, “Etkinliklerle Türkçe Öğretimi ve Ders Kitapları” başlıklı bir sunum yapacak. 

Seminerin çağrısı şöyle;

"Okuma kültürü edindirme süreci birbirini bütünleyen evrelerden oluşur. Her bir evrenin gereksiniminin karşılanması sonraki evrenin de niteliğini belirler. Siz, anne-baba ve öğretmen olarak çocuğunuzun yaşına yönelik okuma; yaşamı ve insanı anlama gereksinmesini nitelikli yapıtlarla karşıladığınızı düşünüyor musunuz? 

 

Çocuk ve gençlerin düşünen duyarlı okurlar olarak yetiştirilmesinde dil ve edebiyat öğretimine de önemli sorumluluklar düşmektedir. Okullarımızda dil ve edebiyat öğretiminin çağdaş bir anlayışla kurgulandığını düşünüyor musunuz? 

 

İşte bu seminerde, çocuk ve gençlerin okuma kültürü edinmiş bireyler olarak yetiştirilmesine, onların öğrenme-öğretme süreçlerinde özneleşmesine olanak sağlayacak çağdaş dil ve edebiyat öğretimi ortamları örneklendirilecektir."

Konferansa katılım ve bilgi için: 

 

Tudem Yayın Grubu, İstanbul Cağaloğlu Ofisi

istanbul@tudem.com

0(212) 514 33 70

 

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

Cicicee'ye katılın!

Cicicee'deki yeniliklerden haberdar olmak için abone olun.

Bize katıldığınız için

teşekkür ederiz.

Cicicee'ye katılın!

Cicicee'deki yeniliklerden haberdar olmak için abone olun.

Bize katıldığınız için

teşekkür ederiz.