Çocuk Haberleri

Ortaokul ve Liseler için Bursluluk Sınavı Başvuruları Başlıyor

Milli Eğitim Bakanlığı, ortaokul 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencileri ile lise hazırlık, lise 1, 2 ve 3. sınıflarında eğitim gören öğrenciler için bursluluk sınavı başvurularının 20 Mart’ta başlayacağını açıkladı.

Bursluluk sınavı başvuruları 20 Mart tarihinde başlayıp, 14 Nisan tarihinde sona erecek. Öğrencilerin sınava başvuruda bulunabilmesi için öğrenim gördükleri okuldaki müdürlüklere müracaat etmesi gerekiyor. Sınava katılabilmek için öğrencilerin “İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı e-Kılavuz” içerisinde yer alan koşulları sağlaması gerekiyor. Öğrencilerin gerekli koşulları sağlayıp sağlayamadığına okul müdürlükleri tarafından kurulan komisyonlar karar verecek. Gerekli şartlar için uygun olan öğrencilerin başvuruları elektronik ortamda onaylanacak.

bursluluk sınavı10 Haziran 2017 saat 14.00’te gerçekleştirilecek olan bursluluk sınavı için 8.sınıfta eğitim gören öğrencilerin ayrıca başvurması gerekmiyor. Öğrenciler, ortak sınavlardan aldıkları puanlara göre burs alabilecek.

Sınava katılan öğrenciler, burs kazanıp kazanmadıklarını 18 Temmuz 2017 tarihinde MEB’in resmi sitesi meb.gov.tr adresinden öğrenebilecek. 2017-2018 öğretim yılı için yaklaşık 258 bin öğrenciye burs verilecek.

1 Yorum

1 Yorum

  1. sağolun varolun

    2 Nisan 2017 at 10:55

    cicicce çok güzel sınavdan tam burs aldım yuphi

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

Cicicee'ye katılın!

Cicicee'deki yeniliklerden haberdar olmak için abone olun.

Bize katıldığınız için

teşekkür ederiz.

Cicicee'ye katılın!

Cicicee'deki yeniliklerden haberdar olmak için abone olun.

Bize katıldığınız için

teşekkür ederiz.