Çocuk Haberleri

Ortaokula Başlayacak Öğrencilerine “Spor Yapma Şartı” Geliyor

Milli Eğitim Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında imzalanacak olan protokole göre, ortaokula başlayacak olan öğrenciler, spor branşlarında yetenek sınavlarına girecek. Bu kapsamda, her öğrencinin en az bir spor branşında lisans alması hedeflenecek.Çocuklar ve Spor

Çocukların spor yapma alışkanlıklarının artırılmasının teşvik edilmesi; beden ve ruh sağlığının üst düzeyde tutulması; Türkiye’de spor branşlarındaki başarıların artırılmasını amaçlayan çalışma ile öğrencilerin sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif alanlardaki yeteneklerinin ortaya çıkarılmasına imkan sağlanacak. Protokole göre; Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde, Milli Eğitim Bakanlığı iş birliği ile gerçekleştirilecek eğitim ve kursların, MEB bünyesinde gerçekleştirilen eğitimler ve kurslar olarak kabul edilmesi için mevzuat hazırlanacak.

MEB bünyesinde görev yapan öğretmen ve eğitimciler, ücreti Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından ödenerek; bakanlık bünyesinde yürütülen faaliyet ve kurslarda görevlendirilebilecek.

Çocukların erken yaşta spor yapmaya başlaması ve sportif alanlardaki yeteneklerinin keşfedilmesini amaçlayan çalışmanın, 2016-2017 eğitim öğretim yılında yürürlüğe girmesi hedefleniyor.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı