Kültür Sanat

Osmaniye 23 Nisan Çocuk Şenliği 2017

Osmaniye 23 Nisan etkinlikleri kapsamında düzenlenen “Geleneksel Çocuk Oyunları ve Oyuncakları Festivali” gerçekleştirilecek. Osmaniye’de yaşayan çocukların katılacağı festivalle, geleneksel sokak oyunları  gıçgıç, çelik çomlağa, kişitek çevirme, kağıttan uçak yapımı gibi oyunlar oynanacak. 

Osmaniye 23 Nisan etkinlikleri Her yaştan çocuğun katılabileceği festival için son başvuru tarihi 4 Nisan 2017 olarak açıklandı. 23 Nisan’da düzenlenecek festivale katılabilmek için çocukların 4 Nisan Salı gününe kadar başvuru yapması gerekiyor. Başvuru yapan çocuklar festival kapsamında bireysel olarak ya da okul takımı halinde yarışabilecek. Mendil kapmaca, halat çekme, tombik gibi gruplar arası yarışmalarda dereceye giren okullara kupa ve madalya verilecek. Ayrıca Osmaniye 23 Nisan etkinlikleri kapsamında birinci olan okul 750 TL, ikinci olan okul 500 TL, üçüncü olan okul ise 250 TL değerinde ödül kazanacak.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında gelenekselleşmiş oyunların hatırlanmasını ve oynanmasını sağlamak amacıyla gerçekleştirilecek olan Hatay 23 Nisan Çocuk Şenliği için her yaştan çocuk katılım sağlayabilecek.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

Cicicee'ye katılın!

Cicicee'deki yeniliklerden haberdar olmak için abone olun.

Bize katıldığınız için

teşekkür ederiz.

Cicicee'ye katılın!

Cicicee'deki yeniliklerden haberdar olmak için abone olun.

Bize katıldığınız için

teşekkür ederiz.