Kültür Sanat

Otel Transilvanya Karakterler

Otel Transilvanya filmi ilk kez 2012’de izleyiciler ile buluştu. İlginç konusu ve eğlenceli karakterleri ile dikkat çeken Otel Transilvanya serisinin ikinci filmi, Otel Transilvanya 2, Ekim ayının üçüncü haftasında vizyona girecek. Filmin Türkçe dublajlı hali, 23 Ekim 2015’te izleyicilerle buluşacak.


Otel Transilvanya Karakterleri

DracDrac
Drac, kontrolcü ve baskıcı bir adamdır. Tüm hayatını, kızını korumaya adamıştır. İnsanların kızına zarar vermesini engellemek için ise, şu ana kadar kimsenin ulaşamadığı bir otel inşa eder. Böylece kızı güvendedir ve insanların ona zarar vermesi mümkün değildir.

Ancak bir gün, Mavis’in 118.yaş kutlamasında, Johnny isimli bir genç, otele girmeyi başarır. Üstelik Johnny Otel Transilvanya’ya girmekle de kalmaz, Mavis’e aşık olur ve Mavis’le evlenirler. Bu durumda, Drac çılgına dönmüştür. Ancak bir süre sonra, yatışır.

Çünkü Mavis ile Johnny’nin bir çocukları olur ve Drac da artık bir büyükbaba olmuştur. Ancak torunu Dark, vampirlerden çok insanlara benzemektedir. Drac ise bu durumu asla kabullenmez. Ona göre Dark, tam bir vampirdir.


Mavismavis

Drac’ın 125 yaşındaki kızı Mavis, insanların dünyasına her zaman hayranlık duymuştur. Babasının, onu insanlardan korumaya çalışması, Mavis’in merakını daha da artırmış ve dünyaya olan ilgisini çoğaltmıştır.

118.yaş gününde, insanların dünyasına ilk kez adım atan Mavis, Drac’ın hazırladığı oyunla, insanların gerçekten kötü olduğuna inanmıştır ve bir daha babasının sözünden çıkmayacağına söz vermiştir. Kızını, insanların kötü olduğuna inandırmak için, arkadaşlarını organize eden Drac, onların insan kılığına girmesini sağlamış ve Mavis’i korkutmuştur.

Ancak, o gece otele gelen Johnny, her şeyi değiştirmiştir. Sonunda Mavis, Johnny ile evlenmiş ve bir çocuğu olmuştur. Şimdi, insanların dünyasına olan merakı daha da artmıştır. Ancak oğlu Dark’ın insan mı yoksa vampir mi olduğu belirsizdir. Fakat Mavis kararlıdır, eğer oğlu bir insansa, kesinlikle insanların dünyasında yaşayacaktır.


dennisDennis

Tüm vampirler, beş yaşına basmadan, vampir dişlerine kavuşurlar. Ancak Dennis, yani Drac’in torunu, henüz hiç vampir dişi çıkarmamıştır.

Oysa beş yaşına girmesine çok az bir zaman kalmıştır. Dennis’in bir vampir olduğunu herkese ispatlamaya çalışan Drac, arkadaşlarıyla birlikte, Dennis’i canavar eğitim kampına sokacaktır.

Dennis’in ne görünüşü ne de davranışları vampirlere benzemektedir. Saçları babasına benzeyen Dennis, Drac’a göre mutlaka bir vampirdir, onun bir insan olmasından bahsedilemez bile.


johnnyJohnny

Johnny, Otel Transilvanya’nın ilk filminde, Otel Transilvanya’ya ulaşmış ve Drac’in tüm çabasına karşın, Mavis’in doğum günü partisine dahil olmayı başarmıştır.

Mavis’i görür görmez ona aşık olan Johnny, Mavis’in babası Drac’ın tüm engellemelerine Mavis’le evlenmeyi başarmıştır. Ne kadar şanslı olduğuna inanamayan Johnny, Otel Transilvanya’ya 200 yıl sonra ayak basan ilk insandır.

Üstelik bir vampirle evlidir ve bir de çocukları vardır. Ancak Mavis, oğlunu insanların yaşadığı dünyada büyütmek istemektedir. Bu nedenle, Mavis ile Johnny, oğullarını büyükbabası Drac’a bırakarak, insanların dünyasına yolculuğa çıkar. Gidecekleri yer Johnny’nin büyüdüğü California’dır.


frankyFrank

Frank, Drac’in en yakın arkadaşıdır. İhtiyacı olduğu her zaman Drac’in yanında yer alan Franky, Dark’in torununun insan mı yoksa bir vampir mi olduğu konusunda da Drac’in yanında yer alacak ve ona yardımcı olmaya çalışacaktır.

Otel Transilvanya 1’de en dikkat çekici karakterlerden biri olan Frank, Otel Transilvanya 2’de, Drac’in Dennis’i vampire dönüştürme projesinde büyük çaba sarf ediyor. Umutsuzca arkadaşı Drac’e yardım eden Frank, zaman zaman Drac’e Dennis’in bir insan olabileceği imasında da bulunuyor. Ancak Drac, bunu hiçbir zaman aklından dahi geçirmiyor.


wayneWanda – Wayne

Sonsuz sayıda yavruları olan Wayne ile Wanda, Drac’in sorununa yardımcı olma konusunda çok isteklidir.

Otel Transilvanya’nın en komik ailelerinden biri olan Wanda-Wayne ailesi ve sonsuz sayıda yavruları, Otel Transilvanya’nın ilk filminde olduğu gibi, Otel Transilvanya 2’de de olayların sık sık karışmasına yol açacaktır.

Ancak bu sırada, kaçırdıkları bir şey vardır. Wayne ile Wanda’nın küçük kızları Winnie, Dennis’e aşık olmuştur.


Murraymurray

Partilerin vazgeçilmez isimlerinden biri olan Murray, yusyuvarlak ve her yeri sargılı eğlenceli bir canavardır.

Elbette o da herkes gibi yardıma hazırdır ve Dennis’in dişlerini çıkartmasına yardım etmeye çalışacaktır.

Otel Transilvanya 2 filminin detayları için tıklayınız: Otel Transilvanya 2

Otel Transilvanya 2 filminin fragmanı için tıklayınız: Otel Transilvanya 2 Fragman

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir