Anne Baba Okulu

Oto Güvenlik Koltuğunun Kullanımı

Koltuğu kullanmaya başlamadan önce kullanım talimatını mutlaka okuyun.

Ürünün yan tarafında bulunan çıkartmalarda kemerin oto güvenlik koltuğunun hangi noktalarından geçeceğini görebilirsiniz.

Güvenlik koltuğu otomobilinizin ön veya arka koltuğuna kurulabilir ancak arka koltuğa kurulumu tavsiye edilir.

Kaza esnasında ölüme neden olabileceğinden, ön hava yastığı (airbag) bulunan otomobillerde oto güvenlik koltuğu sürücü koltuğunun yanındaki koltuğa kurularak asla kullanılmamalıdır.

Oto güvenlik koltuğu yalnızca sürüş yönünde olan ve ECE R 16 veya ona eş değer bir güvenlik standardı ile onaylanmış üç nokta emniyet kemeri bulunan otomobil koltuklarına monte edilerek kullanılmalıdır.

Oto güvenlik koltuğu mutlaka orijinal kılıfı ile kullanılmalıdır. Koltuğun emniyetini Etkilemesi nedeniyle orijinal olmayan kılıf kullanılmamalıdır.

Aracınızı güneş altında park etmek zorunda kaldığınızda, mutlaka güvenlik koltuğunun üzerini güneşten korumak için örtün. Koltuğun plastik ve metal parçaları ısınıp çocuğunuza zarar verebilir veya koltuğun kılıfı güneşten solabilir.

İleri geri hareket ettirilerek ayarlanmak istenen otomobil koltuğunun bu hareketi ile veya hızla kapanan bir kapının çarpma darbesiyle oto güvenlik koltuğunuzun hasar almadığından emin olun ve koltuğun üzerine asla ağır eşyalar koymayın.

Güvenlik koltuğu üzerinde yapılacak her türlü yapısal değişiklik güvenliğini ortadan kaldıracaktır.

Kemerlerin üzerindeki emniyet kemeri pedleri çocuğunuzun güvenliği için son derece önemlidir ve her zaman kullanılmalıdır.

Güvenlik koltuğunun hareketli parçaları hiçbir şekilde kesinlikle yağlanmamalıdır.

Plastik kısımlar ve diğer parçaların gözle görülmeyecek yıpranması söz konusu olabileceğinden, oto güvenlik koltuğunun üretim tarihinden itibaren beş yıldan fazla kullanılmamalıdır.

Orijinal kullanıcının koltuğu nasıl kullandığını, koltuğun darbe alıp almadığını hiçbir zaman tam olarak bilemeyeceğinizden ikinci el ürünleri almanız ve kullanmanız önerilmez.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.