Çocuk Gelişimi

Oyuncak Depolama Rafı Nasıl Yapılır?

Oyuncak depolama fikirleri mi arıyorsunuz? Çocuk odalarındaki dağınıklığı azaltmak için oyuncakların derli toplu tutulması gerekir. Bunun için de raflara ihtiyacınız olacak.

Düzenli durması için bir oyuncak depolama rafı oluşturarak evinizdeki oyuncak karmaşasından kurtulabilirsiniz. Bu, aynı zamanda çocukların oyuncaklara kolayca erişmelerini sağlayacaktır. Çocukların dağınık olmalarını engellemek için mucize bir yöntem yok, ancak en azından depolama alanınız varsa, toparlamak hızlı olacaktır. Bu bilgileri kendi gereksinimlerinize, bütçenize ve alanınıza uyacak şekilde adapte edin.

Oyuncak düzenleme

Oyuncak Depolama Rafı Fikirleri

Dağınıklığı Toparlayın

Çocuğunuzun oyuncak koleksiyonunu temizlemek için bu fırsatı kullanın. Artık kullanmadıkları oyuncakları bir kenara koyun veya bir yardım kuruluşuna bağışlayın ya da satın. Düzeltilemiyorsa kullanılamayacak durumdaki kırılmış eşyaları atın. İşiniz bittiğinde, ev yapımı rafları yerleştirmek için ne kadar alana ihtiyacınız olduğuna dair daha net bir fikre sahip olacaksınız. Gelecekteki ilaveler için alan bırakmaı unutmayın.

Raf Alın ya da Elinizdeki Rafları Kullanın

Özelleştirilmiş depolama yapmak için kolay bir yolu ham haldeki tahta raflar kullanmaktır. Sağlam yer sağlar ve size çok fazla alan kazandırır. Bunlar çeşitli mağazalardan satın alınabilir ve nispeten ucuzdur. Ayrıca herhangi bir yatak odasına uyacak şekilde döşenebilir ve dekore edilebilirler. Unutmayın ki, bir çocuk odası içerisine yerleştirileceği için muhtemelen darbelere maruz kalacaktır. Dokunması kolay bir tasarım oldukça faydalıdır. Bu rafların önüne eşyları sabitleyecek bir ince çıta da geçebilirsiniz.

Oyuncak düzenleme

Rafları Boyayın

Montajdan önce rafları boyayabilir ya da vernikleybilirsiniz. Hem bu işlemi montajdan önce yapmak daha kolaydır. Hem de odayı kişiselleştirmiş olursunuz. Renk için çocuğunuzdan fikir alabilirsiniz. Yüzeyi hafifçe zımparalayın ve ardından iki kat boya uygulayın. İkincisini uygulamadan önce ilk katın tamamen kuru olduğundan emin olun. Beyaz boya kullanıyorsanız, önce bir astar uygulamak isteyebilirsiniz. Çocukları dekorasyona dahil etmek, onları rafları kullanma konusunda daha istekli olmaya teşvik edebilir. Çıkartma veya parıltı eklemek, tasarıma ekstra bir hayal gücü katabilir. Cilayı korumak için iki kat vernik sürmelisiniz. İlk katın kurumasını bekleyin, ardından hafifçe zımparalayın ve ikinci katı uygulayın.

Rafları Monte Edin

Rafları duvara vidalamadan önce nasıl düzenlemek istediğinizi planlayın. Güvenlik için, montajı olabildiğince sağlam yapın ve rafları çocukların yatağından uzağa monteleyin. Bu tip raflar, farklı yaşlardaki çocuklarınız varsa mükemmeldir, çünkü eşyaları küçük çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayabilirsiniz. Tasarım, oyuncakların bazılarını gizlemek veya dağınıklığı gizlemek istiyorsanız, raflarda sepet kullanabilirsiniz. Oyuncakları raf içinde organize etmenize yardımcı olmak için kullanabileceğiniz birçok hasır sepet veya plastik kap çeşitleri vardır.

Çocuk Odaları Nasıl Düzenli Tutulur?

Çocukların kendi eşyalarını toplamalarını özendirmek için renkli kumaşlardan büzgülü torbalar dikebilir, ya da kutu ve sepetleri en sevdikleri renklere boyayarak, üzerlerine favori kahramanlarının fotoğraflarını yapıştırabilirsiniz. Hatta kutu ve sepetleri eğlenceli hale getirebilmek için çocuğunuzla birlikte üzerlerine farklı aksesuarlar yapıştırarak, çeşitli renklerdeki malzemelerle süsleyebilirsiniz.

Çocuk odası mobilyası seçerken, doğru modeller seçmeye özen gösterin. Çocuk odaları için en uygun modeller depolama ünitelerini içinde barındıran mobilyalardır. Böylece odada ekstra kutu, sepet ve aksesuar bulundurmak zorunda kalmazsınız.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.