Kültür Sanat

Özel eğitimde müzik terapisi

Orff-Schulwerk Eğitim ve Danışmanlık Merkezi ve Mavi Barış Özel Eğitim Merkezi işbirliği ile 22 – 23 Mayıs 2010 tarihlerinde Ankara’da gerçekleşecek seminerde Berlin Sanat Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Karin Schumacher; aynı zamanda Orff-Schulwerk ile ilgili atölye çalışması da düzenleyecek!

Orff-Schulwerk Eğitim ve Danışmanlık Merkezi tarafından Mayis 2008’de İstanbul’da düzenlenen “Çocuklar İçin Müzik Terapisi Uygulamaları” atölye çalışmalarını yürüten ve “Orff-Schulwerk’in Müzik Terapisi, Sosyal Ve Uyum Psikolojisine İlişkin Önemi; Özel Eğitimde Müzik Terapisi” konulu bir de konferans veren Prof.Dr.Karin Schumacher; 1984 yılından bu yana aktif olarak, yoğun gelişme bozukluğu gösteren, özellikle otistik çocuklar üzerinde çalışıyor. 1984 yılında Berlin Sanatlar Yüksekokulu’nda Müzik Terapisi Eğitimi Bölümü’nü kuran Schumacher, 1995 yılından beri bu bölümü yönetiyor.

Dünyanın dört bir yanında eğitimler veren Prof. Dr. Karin Schumacher, Ankara’da gerçekleşecek atölye çalışmasında; ağır iletişim bozukluğu olan çocuklar için müzik terapisi, uygulama örnekleri, iletişim kurmayı destekleyen teknikler, dil ve konuşma bozukluğunu, dikkat eksikliği ve hiperaktiviteyi düzeltmeye yardımcı uygulamalar, görsel, işitsel ve dokunsal algıyı destekleyici, davranış problemlerini azaltmaya yönelik uygulama örneklerine değinecek.

22 – 23 Mayıs 2010 tarihlerinde 09.30 – 17.30 saatleri arasında Ankara’da, Mavi Barış Özel Eğitim Merkezi’nde gerçekleşecek seminer ve atölye çalışması; özellikle Orff-Schulwerk eğitim pedagojisine ilgi duyan, eğitim programlarında kullanmak isteyen kişilere yardımcı olmayı amaçlıyor.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.