Çocuk Eğitimi

Özel Taş İlköğretim Kurumları

Özel Taş İlköğretim Kurumları, 1998 yılından bu yana İstanbul Bakırköy’de hizmet verdiği, 1928 yılından 1968 yılına kadar da eğitim vermiştir. 1884 yılında inşa edilen bina, restore edilip, ek binalar yapılarak son haline kavuşturulmuştur.

Lise düzeyinde eğitim vermeyen Taş Koleji, yalnızca okul öncesi ve ilköğretim düzeyinde eğitim vermektedir. İlkokul ve ortaokul öğrencileri için temel dersler, yabancı dil, sınıf dışı etkinlikler gibi programlardan oluşan sistemiyle, öğrencileri lise eğitimine hazırlamaya amaçlamaktadır.

Akademik bilgi ve başarının yanı sıra, öğrencilerin edindiği bilgileri; davranış, tutum ve beceriye dönüştürmeyi öğretmeyi amaçlayan Taş Koleji, ulusal ve kültürlerarası anlayışa sahip, bütüncül bakış açısıyla sorgulayan bireyler yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Anaokulu

Anaokulu düzeyindeki öğrencilerin; sosyal, psikomotor, duygusal ve bilişsel gelişimi ile özbakım becerileri ve alışkanlıkları kapsamında çeşitli eğitim metotları uygulayan Taş Koleji; çocukların yabancı dil eğitimi almasını, sınıf dışı etkinliklere katılmasını ve ilgi duydukları alanlarda kendilerini geliştirebilmelerini de sağlıyor.

İlkokul ve Ortaokul

İlkokul ve ortaokul eğitiminde; sözel dersler, sayısal dersler, yabancı dil, sanat ve spor alanlarında eğitim veren Taş Mektep, öğrencilerin sosyal ve psikolojik gelişimine de destek veriyor. Sözel derslerde; öğrencilerin tarih ve coğrafya alanındaki araştırma becerilerini geliştirebilmeleri için proje yapmalarını teşvik eden okul, çoklu kaynak kullanımı ve yerel küresel hedeflere uygun kaynak kullanımı konusunda öğrencilere bilgi veriyor.

Sayısal derslerde, öğrencilerin bilimsel süreçler hakkında fikir edinmesini, laboratuvar ortamında deney yaparak ve gözlemleyerek bilgi sahibi olmasını, şüpheci bir yaklaşımla birden fazla çözüm ve öneri sunabilmesini hedefleyen Taş Mektebi, öğrencilerin tartışma ve diyalog yoluyla bilgiye ulaşmasını ve bakış açısını genişletmesini de sağlıyor.

Dil eğitimi, sosyal etkinlikler, sanat ve spor etkinlikleri ve sosyal kulüpler ile öğrencileri destekleyen okul, kendini geliştirmeyi isteyen ve bu doğrultuda çalışmalar yapan öğrenciler yetiştirmeyi hedefliyor.

Eğitim Anlayışı

Bulunduğu topluma nitelikli bireyler kazandırmak, çocukların potansiyellerini açığa çıkarmasını sağlamak ve kendilerini geliştirebilecekleri bir ortam hazırlamak amacıyla eğitim veren Taş İlköğretim Kurumları; sorgulayan, düşünen, bilgi, beceri ve davranışlarıyla fark yaratabilen bireyler yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Öğrencilerin doğal merakın besleyen, araştırma yapabilmek için gerekli becerileri edinmelerini sağlayan ve aktif öğrenme süreçlerine katılabilen bir yapıya sahip olmalarını amaçlayan Taş Eğitim Kurumları, bu ölçekte PYD sistemi ile eğitim vermektedir. 3-12 yaş aralığındaki çocukları için anlamlı, düşünmeye zorlayan, ilgi çekici ve disiplinlerarası bir program olan PYD sistemine göre, tek başına bilgi yeterli olmadığı gibi, bilginin beceri ve tutumlarla birlikte geliştirilmesi gereklidir.

İletişim

Adres: Cevizlik Mah. Hallaç Hüseyin Sk. No:11 Bakırköy / İstanbul
Tel: (212) 543 60 00
Faks: (212) 570 61 87
Mail: taskolej@taskolej.k12.tr

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

Cicicee'ye katılın!

Cicicee'deki yeniliklerden haberdar olmak için abone olun.

Bize katıldığınız için

teşekkür ederiz.

Cicicee'ye katılın!

Cicicee'deki yeniliklerden haberdar olmak için abone olun.

Bize katıldığınız için

teşekkür ederiz.