Anne Baba Okulu

Pokemon GO İndir – Android Telefonlar

Pokemon GO bir hafta içerisinde dünyadaki en popüler mobil uygulamalar arasına girmeyi başardı. Hem iOS tabanlı iPhone modelleri hem de Android tabanlı Samsung, Sony, HTC  gibi telefonlar ve tabletlere kurulabilen Pokemon GO, Türkiye’de resmi olarak yayınlanmadı. Ancak oyunu Türkiye’den indirip oynamak mümkün.Android İçin Pokemon GO

Android Telefonlara Pokemon GO Nasıl İndirilir?

Android işletim sistemine sahip olan Samsung, HTC, LG, Sony, Venüs vb. marka telefonlara Pokemon GO .apk uzantılı dosyayı indirmek gerekiyor. Dosyayı indirebileceğiniz siteye gitmek için tıklayınız: Pokemon GO Apk Dosyası

Bu dosyayı doğrudan cep telefonunuza ya da tabletinize indirebileceğiniz gibi, bilgisayarınıza indirerek, bağlantı yoluyla cep telefonunuza da gönderebilirsin. Dosyanın uzantısı .apk olduğu için kurulum aşamasında dikkat edilmesi gereken birkaç nokta bulunuyor.

Apk Dosya Nasıl Yüklenir?

.apk uzantılı dosyaları yüklemek için, cep telefonunuzun güvenlik ayarlarında değişiklik yapmanız gerekiyor. İzleyeceğiniz adımlar şöyle:

  • Telefonunuzun “Ayarlar” bölümüne gidin.
  • “Güvenlik” sekmesini açın.
  • “Güvenlik Ayarları” bölümünden “Bilinmeyen Kaynaklar” seçeneğine izin verin.
  • “İndirilenler” bölümünden, .apk uzantılı dosyaya tıklayarak, yüklemeyi başlatın.
  • Yüklemeyi tamamladıktan sonra, “Bilinmeyen Kaynaklar” seçeneğine verdiğiniz izni yeniden iptal edin.

Not: .apk uzantılı dosyalar, telefonunuzun güvenliği açısından zararlı olabilir. Bu nedenle, bilinmeyen kaynaklı dosyalar indirmeniz önerilmez. Ayrıca, Pokemon GO oyununun üreticisi Nindento şirketi, bu dosyayı kuranların hesaplarını devre dışı bırakabilir.

Pokemon GOPokemon GO İndirme – Google Play Store

Google Play Store ile Türkiye üzerinden şu anda Pokemon GO indirilemiyor. Android telefonlara Pokemon GO indirmek için şimdilik apk dosyası kullanmak şart. Ancak Pokemon GO oyununun üreticisi olan Nindento’nun, uygulamayı Türkiye’de aktif hale getirmesiyle, bu durum ortadan kalkacak. Pokemon GO mobil uygulaması, Türkiye’deki kullanıcılar için aktif hale getirildiğinde, oyun Google Play Store üzerinden indirilebilecek.

Pokemon GO, Google Play Store üzerinden indirilebilir hale geldiğinde, hem cihazlar için hem de kullanıcı hesapları açısından daha güvenli olacak. Türkiye’de on binlerce kişi, apk dosyası ile Pokemon GO uygulamasını indirse de, bu uygulamalar cihazlara zarar veren yazılım içerme tehlikesi taşıyor. Aynı zamanda, Nindento, apk dosyası ile Pokemon GO indiren kullanıcıların hesaplarını da iptal edebilir.

iOS işletim tabanına sahip iPhone ve Apple tabletler için ise Apple Play Store üzerinden Pokemon GO indirmek mümkün.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir