Anne Baba Okulu

Pokemon Go Nasıl Oynanır?

Temmuz ayında piyasaya sürülen Pokemon GO oyunu, bir hafta içerisinde milyonlarca üyeye ulaştı. Cep telefonları ile oynanan Pokemon GO, iOS ve Android sistemlerde çalışıyor. Peki, Pokemon GO nasıl oynanır?Pokemon Go Nasıl Oynanır?

Pokemon GO Nasıl Oynanır?

  • Pokemon GO, iOS ya da Android işletim sistemine sahip, kameralı cep telefonlarıyla oynanabiliyor.
  • Pokemon Go oyununun amacı, Pokemonları bulup daha sonra birbirlerine karşı savaştırmak.
  • Kullanıcılar, Pokemonları kırmızı-beyaz topları kullanarak yakalıyor. Daha sonra Pokemonlar eğilerek, birbirleriyle savaşmaya hazırlanıyor.
  • Pokemon GO oyununda, 700’den fazla karakter bulunuyor. En popüler karakter ise Pikachu.
  • Kullanıcılar telefonlarındaki GPS sistemini kullanarak, Pokemonları yakalamaya çalışıyor.
  • Oyun, kullanıcıları harita üzerinden Pokestoplara yönlendiriyor. Harita aracılığıyla Pokestoplara giden oyuncular, Pokemon GO oyunundaki özellikleri ücretsiz kullanma hakkı kazanıyor.
  • Oyundaki Pokemonlar, türlerine göre farklı ortamlarda yaşıyor. Bazı Pokemonlar, suda yaşıyor. Bunları yakalamak için deniz ya da göl kenarlarına gitmesi gerekiyor.
  • Pokemon GO oyununda, Pokemonlar sadece dış mekanlarda bulunmuyor. Evlerin içinde, ofislerde, fabrikalarda ya da marketlerin içinde Pokemonlara rastlanabiliyor.
  • Pokemon GO oyununu indirmek ve oynamak ücretsiz. Kullanıcılar birçok mobil uygulamada olduğu gibi, Pokemon GO oyununda da farklı özellikleri satın almak için para ödüyor.Pokemon GO

Pokemon GO, ABD, Yeni Zelanda ve Avustralya dışındaki ülkelerde de oynanabiliyor. Pokemon GO uygulamasını indiren kullanıcılar, Pokestop sinyalleri göndererek, Pokemonları farklı bölgelere yayabiliyor ve diğer kullanıcılar tarafından yayılan Pokestopları toplayabiliyor.

Pokemon GO, Android ya da iOS cihazlara ücretsiz olarak indirilerek oynayabiliyor. Pokemon GO’nun Türkiye’de ne zaman resmi olarak yayınlanacağı ise henüz bilinmiyor.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

Cicicee'ye katılın!

Cicicee'deki yeniliklerden haberdar olmak için abone olun.

Bize katıldığınız için

teşekkür ederiz.

Cicicee'ye katılın!

Cicicee'deki yeniliklerden haberdar olmak için abone olun.

Bize katıldığınız için

teşekkür ederiz.