Anne Baba Okulu

Pokemon GO Oyunu Rekor Kırıyor

6 Temmuz 2016’da piyasaya sürülen mobil uygulama Pokemon GO, dünya çapında büyük bir ilgi uyandırdı. Bir hafta içerisinde milyonlarca kişinin üye olduğu Pokemon GO oyunu, kullanıcıların cep telefonu kamerası ile çevreyi tarayıp, Pokemonları bulması üzerine kurulu.Pokemon GO

Zenginleştirilmiş gerçeklik teknolojisiyle çalışan Pokemon GO, oyuncuların cep telefonları kamerası ile bulundukları çevreyi taramalarını sağlıyor. Zenginleştirilmiş gerçeklik kurgusunda, pokemonlar telefonun kamera görüntüsü üzerinden izleniyor.

Pokemon Go Türkiye’de Nasıl Oynanıyor?

Pokemon GO oyununun hem iOS hem de Android sürümü bulunuyor. Henüz Türkiye sunucularından indirilemeyen oyunu, Türkiye’deki yüz binlerce kişi yurt dışından indirerek oynamaya başladı. Fenomen olma yolunda hızla ilerleyen oyunun kullanıcı sayısı her saat hızla artıyor.

pokemon-goPokemon GO, 6 Temmuz 2016’da piyasaya sürülmesinin ardından, 24 saat içerisinde, Apple Store’da en popüler uygulamalar arasına girdi. Bir hafta içerisinde, ABD’de 7,5 milyon kişi Pokemon Go oyununu indirdi. Japon teknoloji şirketi Nintendo tarafından üretilen Pokemon GO oyunu, ABD, Avustralya ve Yeni Zelanda’da oynanabiliyor. Nintendo şirketi, oyununa gösterilen aşırı ilgi nedeniyle sunucuların limitte çalıştığını ve oyunu diğer ülkelerde piyasaya sunma projesinin şimdilik durdurulduğunu açıkladı.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

Cicicee'ye katılın!

Cicicee'deki yeniliklerden haberdar olmak için abone olun.

Bize katıldığınız için

teşekkür ederiz.

Cicicee'ye katılın!

Cicicee'deki yeniliklerden haberdar olmak için abone olun.

Bize katıldığınız için

teşekkür ederiz.