Çocuk Haberleri

Prima Uzman Kurulu, İnternet Üzerinden Canlı Sohbetler ile Evlere Konuk Oluyor

P&G’nin lider çocuk bezi markası Prima, Prima Uzman Kurulu ile bebeklerin sağlıklı ve mutlu gelişimine katkı sağlamaya ve anne ve bebeklerin hayatlarını iyileştirmeye yönelik çalışmalarına devam ediyor. Kurul üyeleri Prof. Dr. Mehmet Vural, Prof. Dr. Ertuğrul Aydemir, Dr. Yasemin Bradley, Prof. Dr. İsmail Çepni, Prof. Dr. Adem Aydın ve Uzman Psikolog Yeşim Çaylaklı, Prima’nın http://Facebook.com/PrimaDunyasi adresli Facebook sayfasında, her salı saat 13.00’te yayınlanacak 1 saatlik canlı sohbetlerde anne ve anne adaylarının jinekolojiden, bebek gelişimine, beslenmeden psikolojiye, anne ve bebek sağlığıyla ilgili sorularını cevaplayacak.

Canlı sohbetler, Prima Dünyası isimli Facebook sayfasında yayınlanacak. 11 Şubat’ta Dermatolog Prof. Dr. Ertuğrul Aydemir ile başlayan canlı sohbetler, 18 Şubat’ta Nörolog Prof. Dr. Adem Aydın, 25 Şubat’ta Uzman Psikolog Yeşim Çaylaklı, 4 Mart’ta Pediatrist Prof. Dr. Mehmet Vural, 11 Mart’ta Beslenme Danışmanı Dr. Yasemin Bradley ve 18 Mart’ta Jinekolog Prof. Dr. İsmail Cepni canlı yayında anne ve anne adayları ile buluşmaya devam edecek. Prima Uzman Kurulu, bu şekilde anne ve anne adaylarının bebek sağlığıyla ilgili sorularına internet üzerinden ulaşılabilir ve güvenilir bilgi sağlamayı amaçlıyor.

2013’te kurulan Prima Uzman Kurulu, bir yıllık süreç içinde sağlıklı bebek gelişiminin evrelerinden yeni doğan bebeklerde cilt bakımına kadar birçok konuda anne ve anne adaylarını aydınlattı. Facebook üzerinden gerçekleştirdiği 5 canlı sohbet ile annelerin evlerinden sordukları soruları cevapladı. Her bir uzman ile gerçekleşen söyleşiler Prima’nın YouTube ve Facebook kanalları üzerinden yayınlanarak toplamda 450.000’in üzerinde anneye ulaştı. Prima’nın Facebook sayfasında yer alan Prima Uzman Kurulu sekmesi, açıldığı günden bu yana 220.000’in üzerinde ziyaretçiyle uzmanları buluşturdu.

Prima Uzman Kurulu Üyeleri, Anne ve Anne Adaylarının Sorularını Bekliyor

Prima’nın Facebook sayfasında Prima Uzman Kurulu’na özel sekmeye bir yenilik daha eklendi. Anne ve anne adayları, ‘Uzman Kurulu Cevapları’ bölümünden kurul üyelerine doğrudan sorularını iletebilecek. Prima Uzman Kurulu Üyeleri’nin gönderilen sorular arasından seçilenlere verdikleri cevaplar da aynı sekme üzerinden yayınlanacak.

Prima Uzman Kurulu’nun bugüne kadarki makaleleri ve cevaplarına aşağıdaki linkten ulaşılabiliyor: http://www.facebook.com/PrimaDunyasi/app_391240470954474

Prima Uzman Kurulu

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir