Çocuk Yarışmaları

Pronet’ten ‘Güzel Evim’ resim yarışması

Ülkemiz güvenlik sektörünün lider firması Pronet, hem çocukları ev güvenliği ile ilgili düşünmeye ve yaratıcılığa teşvik etmek, hem de Türkiye’deki genç yetenekleri keşfetmek için 5-12 yaş arasındaki tüm çocukları, düzenlediği Güvenli Evim Resim Yarışması’na davet ediyor. Yarışmada dereceye giren çocukları ise bilgisayardan video kameraya, fotoğraf makinesinden oyun konsoluna, birbirinden güzel hediyeler bekliyor!

Türkiye’nin lider güvenlik firması Pronet, anaokul ve ilkokul düzeyindeki çocukları hem güvenlik üzerine düşündürerek yaratıcılıklarını teşvik etmek, hem de genç yeteneklerin keşfine katkıda bulunmak için Güvenli Evim Resim Yarışması düzenliyor. 19 Nisan-27 Mayıs 2010 tarihleri arasında düzenlenen yarışmaya 5-8 yaş grubu çocuklar 25cmx35cm ölçülerindeki çalışmalarıyla, 9-12 yaş grubundaki çocuklar ise 35cmx50cm ölçülerindeki çalışmalarıyla katılabilecekler. Bu iki yaş grubu kategorisinde ilk üçe giren küçük yetenekler ise bilgisayardan video kameraya, fotoğraf makinesinden oyun konsoluna birbirinden eğitici ve eğlenceli hediyenin sahibi olacaklar.

Çok sayıda eserle katılmak mümkün

Küçük ressamlar, sonuçların Haziran 2010’da pronet.com.tr’de duyurulacağı yarışmaya pastel ya da guvaj boya tekniği kullanarak hazırladıkları istedikleri sayıda eserlerle katılabilecekler. Yarışan eserler Türkiye’nin önde gelen akademisyenleri ve sanatçılarından oluşan bir değerlendirme kurulu tarafından incelenecek.

Katılım Koşulları:

Yarışmaya katılacak olan katılımcıların ise bazı kurallara da uymaları isteniyor:

• Yarışmaya 5-8 yaş grubu 25cmx35cm, 9-12 yaş grubu 35cmx50cm ölçülerinde, resim kağıdına yapılmış resimlerle katılabilirler.

• Pastel boya ya da guvaj boya tekniği kullanılabilir.

• Yarışmanın konusu; “Güvenli Evimiz” dir.

• Her okul ve yarışmacı öğrenci, istediği sayıda resim ile yarışmaya katılabilir.

• Yarışmaya katılan yarışmacılar resimlerinin arkasının sağ alt köşesine; yarışmacı öğrencinin; adı, soyadı, yaşı, okulu, sınıfı, resim öğretmeninin adı, okul ismi ile sabit ve gsm telefon numaraları açık olarak yazılmalıdır.

• Aynı zamanda “Telif hakları yasası kapsamında herhangi bir talepte bulunmayacağımı peşin olarak kabul ederim.” cümlesi yazılıp, altı veli tarafından imzalı olmalıdır.

• Resimler paspartusuz olarak ve katlanmadan teslim edilmelidir.

• Resimler 27 Mayıs tarihine kadar yapılabilecektir, bu tarihten sonra yarışmaya başvuru kabul edilmeyecektir.

• Yarışmaya müstehcen, herhangi bir kişi, sınıf ya da zümreyi tahkir veya tehdit edici, içinde şiddet öğeleri barındıran resimler ile telif hakları bir başka kişi ya da kurumda bulunan eser veya eserlerin kopyası niteliğinde resimler ile başvurulamaz.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.