Çocuk Haberleri

Sağlık Bakanlığı “Anne ve Bebek TV”yi Yayına Başlatıyor

Sağlık Bakanlığı, hamilelik süreci ve bebek bakımı ile ilgili yazılı, görsel ve video içeriklerin yer alacağı “Anne ve Bebek TV”yi 2 Mayıs Pazartesi günü yayına başlayacağını duyurdu.Anne ve Bebek TV

Gebelik ve bebek bakımı ile ilgili içeriklerin yer alacağı “Anne ve Bebek TV” internet üzerinden yayın yapacak. Gebelik süreci, gebelikte beslenme, gebelik egzersizleri, gebe mutfağı, normal doğumun avantajları, baba olmak gibi kategorilerin yer aldığı “Anne ve Bebek TV” için 1600 video içerik hazırlandı.

Ebeveynlerin, doğum öncesi, doğum ve bebek bakımı süreçlerinde bilgi edinmesini hedefleyen Anne ve Bebek TV’ye soru da gönderilebilecek. Ebeveynler, doğum ve bebek bakımı ile ilgili merak ettikleri soruları, uzmanlara sorabilecek.

Sağlık Bakanlığının internet portalı www.annevebebek.gov.tr adresi üzerinden yayın yapacak Anne ve Bebek TV, 2 Mayıs’tan itibaren internetten online olarak izlenebilecek.

Bebek bakım sürecinde ebeveynlere yol göstermeyi hedefleyen kanalın, anne ve babalar yerine, ağırlıklı olarak annelere hitap etmesi ve bebek bakımında baba rolünü geri plana itmesi ise eleştiri topluyor.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

Cicicee'ye katılın!

Cicicee'deki yeniliklerden haberdar olmak için abone olun.

Bize katıldığınız için

teşekkür ederiz.

Cicicee'ye katılın!

Cicicee'deki yeniliklerden haberdar olmak için abone olun.

Bize katıldığınız için

teşekkür ederiz.