Foto Galeri

Sarı Çizgi Film Karakterleri

Sarı çizgi film karakterleri hangileridir? Neden bu kadar çok sarı çizgi film karakteri var, hiç merak ettin mi? Haydi karakterlere bakalım.

Sarı renk kıyafetli olanları kastetmiyoruz. Karakterler sarı tenli, sarı kürklü ve / veya sarı saçlı olmalıdır. Sarı giysiler sayılmaz.

Tüm zamanların en iyi sarı karakterlerini sıralıyoruz. Sünger Bob’dan Johnny Bravo, Pikachu ve Tweety Bird’e kadar bu listede pek çok sarı çizgi film karakteri yer alıyor.

Renk spektrumundaki en açık renk tonu olan sarı genellikle sıcaklık ve mutlulukla ilişkilidir. Pek çok güzel karakterin sarı olması şaşırtıcı değil.

Peki senin en sevdiğin sarı karakter kim?

En Sevilen Sarı Çizgi Film Karakterleri

Sünger Bob

Filmin ana karakteri olmasıyla beraber en neşeli karakterdir. Mesleği denizciliktir. En iyi arkadaşı Patrick’tir. Evcil hayvanı bir salyangozdur. Çalıştığı yer yengeç restoran’dır.İşini o kadar sever ve özenle yapar ki her sabah geldiğinde hamburger ekmeklerinin üstündeki susamları teker teker sayar. Sevecen ve dost canlısıdır. Evi ananastandır. Ona Sünger Bob KarePantolon demelerinin sebebi şortunun kare şeklinde olmasıdır.

Pasifik Okyanusu’nun derinliklerinde, Bikini Bottom Kasabası’nda, vahşi denizanalarını kovalama tutkusu olan kare, sarı bir deniz süngeri yaşar. İsmi Sünger Bob KarePantolon’dur. Sünger Bob evcil salyangozu Gary ile birlikte bir ananasın içinde yaşamaktadır. Aynı zamanda Krusty Krab Restoranı’nda kendini işine adamış bir kızartma şefidir. Hayattaki amacı kusursuz Yengeç Burger’i yapabilmektir.

Sünger Bob iflah olmaz bir iyimserdir, olaylara sürekli iyi niyetle yaklaşır ama sonuçta hep istemeden de olsa kendini bir belanın içinde bulur. Maceralarında genelde yalnız değildir, nereye giderse gitsin en yakın arkadaşı ve komşusu Patrick –Denizyıldız- fazla uzakta değildir.

Genelde ikisi beraberken komşuları ve Sünger Bob’un Krusty Krab’den iş arkadaşı olan Squidward Dokunaç’ın evini talan ederler. Sizin nasıl içinde yüzdüğünüz önemli değil, Bikini Bottom, aşağılarda bir yerde içi suyla dolu karakterleri ve sürreal yaşam alanlarıyla beklemektedir. Aslında başka hiçbir yerde paragöz bir yengeç olan Bay Krabs, onun benekli balina kızı Pearl ve beslenme zincirinin en alt halkasından, Chum Bucket’ın sahibi, şeytani ve Krusty Krab’in rakibi mikroskobik Plankton’u aynı kadro içinde bulmayı bekleyemezsiniz.

Minyonlar

Universal Pictures ve Illumination Entertainment, size ve ailenizi 3 boyutlu bilgisayar animasyonu “Çılgın Hırsız”a davet ediyor. Karşınızda, yapımcı Chris Meledandri’den (Buz Devri, Buz Devri 2: Erime Başlıyor ve Horton Kimi Duyuyor) dünyanın en büyük kötü adamının hayatına üç çocuk girince karşılaştığı zorlukların hikâyesi.

Beyaz çitler ve güllerle çevrili mutlu bir banliyö mahallesinde, bahçesi kupkuru siyah bir ev vardır. Komşular, bu evin altında gizli bir saklanma yeri olduğunu bilmemektedir. Etrafı minyonların oluşturduğu küçük bir orduyla çevirili olan Gru, dünya tarihindeki en büyük soygunu planlamaktadır. Ay’ı çalacaktır. (Evet, Ay’ı!)

Gru, kötü olan her şey sevmektedir. Küçültme ışınları, dondurma ışınları, karada ve havada savaşa hazır araçlardan oluşan cephaneliğiyle yoluna çıkan herkesi yok eder. Ta ki üç küçük yetim kız ona bakıp, başka kimsenin onda görmediğini görene kadar: Potansiyel bir baba.

Tweety

Civil

Tweety, Warner Bros.’un Looney Tunes ve Merrie Melodies serilerinde yer alan bir kanarya. Looney Tunes’da her zaman kendisini yakalamaya çalışan Sylvester adlı bir kediyle birlikte rol alır. Ancak Hector adlı köpek Sylvester’ı korkutur ya da Büyükanne kafasına şemsiyeyle vurur. Bu yüzden Slyvester hiçbir zaman amacına ulaşamaz. Ulaşsa bile hemen yakalanır. Türkçe seslendirilmesi nedeniyle çoğunlukla dişi zannedilir ancak o bir erkektir. Tweety’nin çok sık söylediği “Bir kedi gördüm sanki” sözü kendisi kadar bilindik bir replik haline gelmiştir.

Winnie the Pooh

A. Milne’nin Disney klasiği kitaplarındaki üç hikâyeden esinlenen, el çizimi “Winnie the Pooh” ile Walt Disney Animation Studios, seyircileri; balsever, felsefik ayı ve arkadaşları Tigger, Tavşan, Piglet, Baykuş, Kanga, Roo ve Eeyore’un Christopher Robin’i hayali bir suçludan kurtarmak için çıktıkları çılgın bir görevi konu alıyor.

Walt Disney Animation Studios, “Winnie the Pooh” ile 100 Dönüm Ormanı’na geri dönüyor. Özgün bölümlerin sonsuz çekiciliğine, zekâsına ve hevesine sahip bu yepyeni film, felsefik “ufak beyinli ayıcık” ile arkadaşları Tigger, Tavşan, Piglet, Baykuş, Kanga, Roo ve kuyruğunu kaybetmiş Eeyore’yi tekrar bir araya getiriyor. “Ne yapsan da o gün bir türlü kazanamadığın günler vardır ya? Öyle bir gün yaşadın mı Eeyore?” diye sorar Pooh. Baykuş, ekibi, Christopher Robin’i hayali bir suçludan kurtarmak için çılgın bir göreve yollar. Bal aramaya çıkan Winnie, çok yoğun bir gün geçirir.

Pikachu

Pokémon, Game Freak ve Creatures tarafından geliştirilen ve Nintendo tarafından Pokémon serisinin bir parçası olarak yayınlanan bir video oyunu serisidir. İlk olarak 1996’da Japonya’da Game Boy için piyasaya sürülmüş olup her Nintendo konsolunda devam etti.

783 hayali Pokémon karakteri içindeki Pika türünden çıkmış bir Pokémon’dur. Kolaylıkla fark edilen özellikleri; sarı tüylerinin ve sırtında kahverengi çizgilerinin olmasıdır. Yanaklarındaki kırmızı noktalardan elektrik salınımı yapar.

Simpsonlar

Simpsons Karakterleri

Simpsonlar, Springfield’daki kurgusal bir “Orta Amerika” kasabasında yaşayan tipik bir ailedir. Homer, ailenin babası, Springfield Nükleer Santrali’nde dikkatsizliğiyle tezat yaratan, şaklaban karakterli bir güvenlik denetçisidir. Homer, Amerikan ev kadını ve annesi stereotipli Marge Simpson ile evlidir. Çiftin üç çocuğu vardır: 10 yaşındaki başbelası Bart; erken gelişmiş 8 yaşındaki aktivist Lisa ve nadiren konuşan fakat emdiği emzik ile iletişim kuran bebek Maggie. Ailenin Santa’s Little Helper adında bir köpeği ve (“I, (Anoyed Grunt)-Bot” bölümünde adı Snowball II olarak değiştirilen) Snowball V adında bir kedisi vardır. Her iki hayvanın birçok bölümde önemli rolleri mevcuttur. Tatiller ya da doğum günleri gibi senelik olayların yaşanmasına rağmen, Simpsonlar’ın fiziksel yaşı yoktur ve 1980’lerin sonlarındaki ilk göründükleri gibidirler. Ailenin bozuk işlevli olmasına rağmen birçok bölüm, aile ilişkileri ve aile üyelerinin birbirlerine olan bağlarını incelemekte ve çoğu zaman bir aile üyesinin bir diğerini önemsemesi gösterilir.

Barni Moloztaş

Barney Rubble, televizyon animasyon dizisi Çakmaktaşlar’da yer alan kurgusal bir karakterdir. Betty Rubble’ın küçücük, sarı saçlı mağara adamı kocası ve Bamm-Bamm Rubble’ın evlatlık babasıdır. En iyi arkadaşı bir sonraki kapı komşusu Fred.

Fred Çakmaktaş, karısı Vilma, çocukları Çakıl ve vefakâr ev hayvanları Dino, komşuları Barney Moloztaş, karısı Betty ve evlat edindikleri çocukları Bam Bam, Taş Devri’nin karakterleridir. Taşyatağı’nda (Bedrock) yaşarlar. Hikâyesi; Fred ve Barney çok yakın arkadaştır ve aynı taş ocağında çalışırlar. En sevdikleri spor bowlingtir, sürekli oynarlar.Patronları bay Slate(İlk sezonda Bay Arduaz) sinir bir adamdır. Onunla ara sıra kavga ederler, başları belaya girer, kovulma noktasına gelirler ama konu hep tatlıya bağlanır. Bir de üye oldukları bufalo derneği vardır. Bazen bu derneğin partileri yapılır. Fred ve Barney bazen kavga ederler, uzun süre konuşmazlar hatta karıları Wilma ve Betty’nin de birbirleriyle görüşmelerini engellemeye çalışırlar ama en sonunda karıları onları barıştırır. Wilma ve Betty yakın arkadaştır, kocalarının onları ihmal etmeleri durumunda ittifaka geçer ve istediklerini yaptırırlar. Ev eşyaları da çok ilginçtir; lavabodaki çeşme yerine filin hortumu kullanılır, çöp tenekesi yerine pelikanın gagası, süpürge yerine karıncayiyen kullanılır (vs. vs.). Dino’dan bahsetmemek olmaz, Çakmaktaşları çok seven ev hayvanları Dino Fred işten geldiğinde hemen suratını yalamaya başlar. Fred her seferinde elinden zor kurtulur, Çakıl ve Bam Bam’ı eğlendirmeyi her zaman başarmıştır. Yeni versiyondaki maceralarında ayrılmaz bir üçlü olmuşlardır. Taş devrinin filmleri de yapılmıştır.

Jake the Dog

“Adventure Time”, aynı adı taşıyan Cartoon Network serisinin pilotunun yanı sıra Pendleton Ward tarafından oluşturulan bir animasyon kısa filmi. Kısa film, bir insan çocuğu olan Pen’in ve en iyi arkadaşı Jake’in, şekli değiştirmek ve büyüyüp küçülmek için büyülü güçlere sahip bir köpeğin maceralarını takip ediyor.

Jake the Dog, Pendleton Ward tarafından yaratılan Amerikan animasyon televizyon dizisi Adventure Time’ın ana karakteridir. Vücudunun herhangi bir parçasını, devasa olmaktan inanılmaz derecede küçük hale gelmeye kadar herhangi bir şekle ve neredeyse her boyuta kadar uzatabilir, küçültebilir veya kalıplayabilir.

Senin en sevdiğin sarı çizgi film karakterleri hangileri?

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir