Çocuklar için Eğlence

Scotch® ile “Artık” Sanat Zamanı

Evlerimizde bulunan kağıt, karton gibi artık malzemeleri çoğu zaman ya çöpe ya da varsa yakınımızda bulunan geri dönüşüm kutularına atarız. Bu malzemelerden üç boyutlu eser oluşturmak ise şimdi Scotch®’un yeni yarışması ile hayatımıza giriyor. “Artık” Sanat Zamanı ile Scotch®, evlerde bulunan artık malzemelerden üç boyutlu sanat eseri yapmak için ilköğretim öğrencilerini yarışmaya davet ediyor.

Temel malzeme olarak evsel artık malzemelerin kullanılacağı yarışmada yardımcı malzeme olarak suluboya, pastel boya, kuru boya, yağlı boya, kağıt, karton ve yapıştırıcılar da kullanılabilecek. Yarışmaya başvurular 1 Nisan 2011 tarihinde başlayacak ve 30 Mayıs 2011 tarihine kadar devam edecek. Öğrencilerin uzun kenarı 60 cm’yi geçmeyen boyutlardaki 3 boyutlu objelerle katılabilecekleri yarışmada herhangi bir konu sınırlaması yok ve öğrenciler istedikleri kadar eserle yarışmaya katılabilecekler.
Ön eleme internetten gerçekleştirilecek…

Yarışmaya katılan eserler okul öncesi, ilköğretim birinci, ikinci ve üçüncü sınıflar ile dördüncü, beşinci ve altıncı sınıflar olmak üzere üç kategoride değerlendirilecek. www.artiksanatzamani.com adresinde bulunan yarışma başvuru formunu dolduran katılımcıların fotoğraflarını siteye yükledikleri eserleri, internet üzerinden gerçekleştirilecek oylama ile ön elemeden geçecek. Ön elemeyi geçen ve finale kalan eserler, 3M İstanbul ofisine gönderildikten sonra uzman seçici kurul tarafından değerlendirilecek.

Yarışmanın birincilerine Nintendo Wii+Guitar Hero® Warriors of Rock oyun paketi ve İstanbul Modern Sanat Müzesi Eğitim Atölye’sine Haziran 2011- Aralık 2011 tarihleri arasında katılım hakkı armağan edilecek. Birinci olan eser sahibi öğrencilerin öğretmenlerine, mansiyon kazanan öğrencilerin tümüne ve öğretmenlerine de 3M ürünlerinden oluşan hediye paketleri verilecek.

İlköğretim öğrencilerine hem geri dönüşüm fikrinin kazandırılması hem de sanata olan ilgilerinin artırılması açısından değer taşıyan “Artık” Sanat Zamanı’nın sonuçları 6 Haziran 2011 tarihinden itibaren www.artiksanatzamani.com adresinde yayınlanacak.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.