CiciceeTV

Simpsons Karakterleri – Çizgi Karakterler

Simpsons karakterleri çizgi filmi izleyen herkes tarafından merak edilir. İşte tüm karakterler bir arada. Haydi hep birlikte tanıyalım.

Simpson ailesinin yanında bu çizgi film birçok yan karakter içerir; iş arkadaşları, öğretmenler, aile dostları, uzaktan akrabalar, hemşeriler, yerel ünlüler ve diğer kurgusal karakterler gibi. Yaratıcıların bu karakterleri tasarlama amacı tek bir espri amacıyla veya şehirdeki bazı ihtiyaçları karşılamaktı. Bazıları daha sonra rollerini genişlettiler hatta kendi özel bölümlerine sahip oldular. Yaratıcı Matt Groening’e göre bu dizi geniş oyuncu listesini bir Kanada skeç şovu olan Second City Television’dan esinlenmiştir.

Simpsons Karakterleri Listesi

Simpsonlar, Springfield’daki kurgusal bir “Orta Amerika” kasabasında yaşayan tipik bir ailedir. Homer, ailenin babası, Springfield Nükleer Santrali’nde dikkatsizliğiyle tezat yaratan, şaklaban karakterli bir güvenlik denetçisidir. Homer, Amerikan ev kadını ve annesi stereotipli Marge Simpson ile evlidir. Çiftin üç çocuğu vardır: 10 yaşındaki başbelası Bart; erken gelişmiş 8 yaşındaki aktivist Lisa ve nadiren konuşan fakat emdiği emzik ile iletişim kuran bebek Maggie. Ailenin Santa’s Little Helper adında bir köpeği ve (“I, (Anoyed Grunt)-Bot” bölümünde adı Snowball II olarak değiştirilen) Snowball V adında bir kedisi vardır. Her iki hayvanın birçok bölümde önemli rolleri mevcuttur. Tatiller ya da doğum günleri gibi senelik olayların yaşanmasına rağmen, Simpsonlar’ın fiziksel yaşı yoktur ve 1980’lerin sonlarındaki ilk göründükleri gibidirler. Ailenin bozuk işlevli olmasına rağmen birçok bölüm, aile ilişkileri ve aile üyelerinin birbirlerine olan bağlarını incelemekte ve çoğu zaman bir aile üyesinin bir diğerini önemsemesi gösterilir.

Şov, bir dizi ilginç karaktere sahiptir: iş arkadaşları, öğretmenler, aile dostları, uzak akrabalar, kasaba halkı ve yerel ünlüler. Yaratıcılar, esasen bu karakterlerin çoğunu tek seferlik olarak veya kasabadaki gerekli fonksiyonların yerine getirilmesi amacıyla oluşturdular. Bunlardan bazılarının rolleri büyütülmüş ve sonradan kendilerinin an rolde olduğu bölümlerde oynatılmıştır. Matt Groening’e göre, şov, komedi şovu SCTV’den geniş bir yardımcı oyuncu konseptini benimsedi.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir