Kültür Sanat

Şırnak Oyuncak Kütüphanesi

Tamer Demirsoy, başkanı olduğu Minik Eller Derneği aracılığı Şırnaklı çocuklara hizmet verecek olan bir oyuncak kütüphanesini  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda açtı.

Vali yardımcısı Deniz Zeyrek’in de açılışına katıldığı Orhan Uysal Ortaokulu içerisinde faaliyete giren oyuncak kütüphanesi çocukların yoğun ilgisiyle karşılaştı. Daha önce bu kadar güzel oyuncağı bir arada görmediklerini belirten çocuklar sevinçli ve heyecanlı olduklarını da ilettiler.

Çocuklar, istedikleri zaman Kütüphaneden oyuncak ödünç alabilecekler, ya da kütüphanenin açık olduğu saatlerde oyuncaklarla istedikleri kadar vakit geçirebilecekler.

Vali Yardımcısı Zeyrek, Türkiye’nin en genç nüfusuna sahip ilin Şırnak olduğunu belirterek, “Dolayısıyla gençlerimizi ve çocuklarımız geleceğe hazırlamak için oyun alanların çok büyük bir önemi var. Bu sorumluluk  sadece devlete düşmüyor” dedi.

Minik Eller Derneği Başkanı Tamer Demirsoy “Asıl amaçlarının sayıları bir milyonu bulan korunmaya muhtaç çocukların bir kısmına eğitim ve barınma imkanı sağlamak olduğunu, 5 yıl içerisinde 3 bin çocuğa barınma ve eğitim imkanı sağlamak istediklerini belirtti. Toyzz Shop’a bu projeye yapmış oldukları büyük destek için teşekkürlerini ileten Tamer Demirsoy, Toyzz Shop’un  projeye destek olması bizim için çok önemliydi, Toyzz Shop Pazarlama Müdürü Ayça Candoğan Zengin’de şu an aramızda,  destekleri için dernek adına hem kendisine hem Toyzz Shop’a ayrıca teşekkür ediyorum dedi.

 

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı