Çocuklar için Eğlence

Şişlili minik ressamlar ödüllerine kavuştu

Aksigorta’nın, her sene farklı bir ilde, ilköğretim öğrencileri arasında gerçekleştirdiği resim yarışmasının sonuçları açıklandı. Bu sene 15.’si İstanbul’da düzenlenen “Yangın, Deprem ve Sigorta” konulu yarışmada dereceye giren çocuklar, 25 Nisan 2009 tarihinde Sabancı Center’da gerçekleştirilen törenle ödüllerine kavuştu.

Aksigorta’nın bu sene 15.’sini İstanbul’un Şişli ilçesinde düzenlediği “Yangın, Deprem ve Sigorta” konulu resim yarışmasında sonuçların belli olmasıyla çocukların heyecanlı bekleyişi de sona erdi. Yarışmada dereceye girenler, 25 Nisan 2009 tarihinde Sabancı Center’da gerçekleşen törenle ödüllerine kavuştu. Yarışmada başarılı olanlara ödülleri, Aksigorta Genel Müdürü Uğur Gülen tarafından verildi.

 
 
Yarışmada birinci seçilen Kurtuluş İlköğretim Okulu öğrencisi Seda Aslancan, 1.000 TL’lik para ödülü ve Notebook’un sahibi oldu.

Yarışmanın ikincisi Özel Neslin Değişen Sesi İlköğretim Okulu öğrencisi İdil Özdemir 750 TL ve dijital video kamera, üçüncü olarak dereceye giren Nilüfer Hatun İlköğretim Okulu öğrencisi Ekremcan Karaer ise 500 TL para ödülü ve oyun konsolu kazandı.

Ayrıca yarışmada birinci olan öğrencinin okuluna 4.500 TL para ödülünün yanı sıra Laser Yazıcı ve Dect Telefon, 20 öğrenciye “Başarı Belgesi” ve 50 öğrenciye de “Sergilenmeye Değer Resim” ödülü verildi.

 
 
 

1995 yılından beri farklı illerde düzenlenen ve artık gelenekselleşen Aksigorta Resim Yarışması’na bu sene 300 adet başvuru yapıldı.

İlköğretim okullarında okuyan Şişlili öğrencilerin büyük ilgi gösterdiği yarışmaya katılan resimler, ressamlardan ve uzman pedagoglardan oluşan bir seçici kurul tarafından değerlendirmeye alındı.

Aksigorta’nın minik yetenekleri sanata teşvik etmenin yanı sıra yangın, deprem ve sigorta konusunda bilinç kazandırmak amacıyla düzenlediği yarışma, T.C. İstanbul Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce de desteklendi.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir