Alışveriş

Şişme Çocuk Havuzu Modelleri ve Fiyatları

Şişme çocuk havuzu, yaz aylarında sıcak havalardan bunalan çocukların hem sakinleşmesini, hem de eğlenmesini sağlayarak, çocukların keyifli vakit geçirmesini sağlayan araçlardan biridir. Özellikle bahçeli alanlar için ideal olan şişme çocuk havuzu, çocuğun eğlenmesini sağladığı gibi, sıcak havalardan daha az etkilenmesine de yardımcı olur.

Şişme Çocuk HavuzlarıBirçok çocuk suyun içinde olmaktan büyük keyif aldığı gibi, yaz aylarında bahçe, teras ya da balkonlarda şişme havuz içerisinde oynamaktan hoşlanır. Bu nedenle şişme çocuk havuzları çok sık tercih edildiği gibi, şişme havuz satın alırken ve kullanırken dikkat edilmesi gereken birçok nokta vardır.

Şişme çocuk havuzları; 5 yaşından küçük çocuklar için özel olarak dizayn edildiği gibi, 5-12 yaş aralığındaki çocuklara özel yapılan şişme havuzlar, hem ebat hem de yükseklik açısından farklılık gösterir. Ancak bebek ya da çocukların şişme çocuk havuzu içerisinde güvenli bir şekilde oynamasını sağlamak için, havuzun ebatları konusunda dikkatli olmak şart olduğu gibi, ebeveyn kontrolü de gereklidir.

Şişme Çocuk Havuzları

Şişme Çocuk Havuzları

Şişme Çocuk Havuzu Türleri

Şişme çocuk havuzları, çocuklar için daha işlevsel hale getirilmek ve çocukların daha fazla eğlenmesini sağlayabilmek için farklı türlerde üretilir. Oyun alanlarının da içinde konumlandırıldığı şişme havuzlarda; basketbol potaları ve toplar, voleybol filesi ve top, karşılıklı kaleler gibi eklemeler yapılarak, çocukların havuz içerisinde spor yapması ve birlikte eğlenmesi hedeflenmektedir.

Şişme Çocuk Havuzları

Yaz aylarında bahçe, balkon, teras gibi alanlarda konumlandırılan ve çocukların eğlenmesini sağlayan şişme çocuk havuzu kullanırken de dikkat edilmesi gerekenler vardır.

  1. Şişme çocuk havuzunda su, 3-4 saatte bir değiştirilmelidir.
  2. Çocuklar, havuzun içerisinde dahi olsa, güneşten etkilenebilir. Bu nedenle, şişme çocuk havuzu, gölge bir alanda konumlandırılmalıdır.
  3. Şişme çocuk havuzları, çocukların yaşlarına göre ayarlanabilir özellikler içerse dahi, çocuklar sıklıkla kontrol edilmelidir.
  4. Çocukların havuzun içerisine yiyecek ya da suyun dışındaki sıvı maddeleri atmamasına dikkat edilmelidir. Suyun içerisine farklı maddelerin karıştırılması çocuk sağlığını tehdit edecektir.
  5. Çocuklar, şişme havuzu nasıl kullanacakları konusunda uyarılmalıdır. Çocuğun havuza sert bir şekilde atlaması vb. durumlarda yaralanabileceği açıklanmalıdır.

Şişme Çocuk Havuzu Fiyatları

Şişme çocuk havuzu fiyatları; havuz kapasitesine, havuzun sahip olduğu ek aparatlara ve içerdiği özelliklere göre değişiklik göstermektedir. Şişme havuzlar; çocukların daha fazla eğlenebilmesini sağlamak amacıyla, oyun alanı gibi düzenlenerek, ek özellikler içeren şişme çocuk havuzu fiyatları daha pahalı olduğu gibi, 2-3 kişilik şişme havuz fiyatları 80 lira ile 200 lira arasında değişiklik göstermektedir.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.