CiciceeTV

Sömestr Tatili İçin Etkinlik Önerileri – Alternatif Etkinlikler

Sömestr tatili için etkinlik arayışlarınız başladı mı? O halde sizin için önerilerimiz var. Bu tatili hem eğlenceli hem verimli hale getirmek mümkün.

Sömestr Tatili İçin Etkinlik Önerileri

Hem öğrenciler hem de ebeveynler için öneme sahip olan sömestr tatili boyunca, çocukların eğlenceli etkinliklerde yer alması ve ilgi duydukları alanlar ile ilgili çalışmalar yapması son derece büyük önem taşıyor. Bu nedenle ebeveynlerin çocuklar üzerinde baskı oluşturmaması ve çocukları derslerin dışında; spor, sanat, doğa, bilim ve teknoloji gibi alanlara yönlendirmeleri gerekiyor.

Sömestr Tatili İçin Etkinlik Önerileri, Alternatifler

Sesli Kitaplar

Çocuklar için kitap okumanın sayısız güzel yanı var. Fakat şimdi yeni bir yöntem deneme zamanı. sesli çocuk kitaplarıyla tanışma vakti.

Müzik Aletleri

Müzik aletleriyle tanışma vakti geldi. Gitar, piyano, keman… Enstrümanlar bunlardan ibaret değil. Haydi birlikte yeni müzik aletleri tanıyalım. Belki bir tanesini çalmaya başlamak istersin.

Botanik Bahçeleri

İstanbul’da betondan uzaklaşıp doğaya kaçmanın en keyifli yolu botanik bahçeleri. Bu tatilde İstanbul’un botanik bahçelerini gezmeye ne dersin?

Günlük

Henüz hiç günlük tutmadın mı? Hiçbir şey için geç değil. Kendine güzel bir defter edin. Hatta kendi defterini süsleyebilirsin, kişiselleştirebilirsin. İşte hazırsın. Her gün neler yaptığını bu deftere yaz. Sadece eğlenceli anları değil, kafana takılanları da yaz. Sonunda harika anılar biriktirmiş olacaksın.

Mektup

Bulunduğun şehirden başka bir yerde yaşayan arkadaşın ya da kuzenin var mı? Harika. Ona mektup yazmaya ne dersin? Sömestr tatilini nasıl geçirdiğini anlatan upuzun bir mektup yaz. İçine minik hediyeler ve bir fotoğrafını eklemeyi de unutma.

Her Gün Bir Film

Tatile girdikten sonra kendine bir film programı hazırla. Bunun için ebeveynlerinden yarım al. Her gün eğlenceli bir film izle. İzlediklerin hakkında düşündüklerini bir deftere yaz. Okul başladığında arkadaşlarına bu filmlerden önerilerin olabilir.

Eğlenceli bir tatil diliyoruz.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir