Çocuk Haberleri

“Sosyal Çocuk Liderler Akademisi” Çocuk Liderlerini Arıyor

“Sosyal Çocuk Liderler Akademisi” Avrupa Birliği Sivil Düşün desteğiyle bir atölye çağrısında bulunarak çocuk liderlerini aradığını duyurdu.

Sosyal İklim Derneği, Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı desteğiyle “Sosyal Çocuk Liderler Akademisi Projesi”nin atölye çalışmasını 14 Aralık 2019’da İzmir’de gerçekleştirecek.

Proje, İzmir’de yaşayan, çocuk hakları savunucusu olmak isteyen 9-14 yaş grubu çocuklarla birlikte “Çocuk Liderler” ekibi oluşturmayı, çocuk hakları farkındalığını ve çocuk katılımını arttırmayı amaçlıyor.

Sosyal Çocuk Liderler Akademisi

Sosyal Çocuk Liderler Akademisi Nedir?

Avrupa Birliği Sivil Düşün programı kapsamında oyunlaştırılmış çocuk hakları atölyeleri gerçekleştireceğiz. Aynı zamanda gönüllü çalışmalara katılma konusunda dezavantajlı çocukların dahil edilmesiyle birlikte sivil toplum bilincinin geliştireceğiz.

Sosyal İklim Derneği Ne Yapar?

Sosyal İklim Derneği 2014 yılında İzmir’de kurulmuştur. Kuruluşundan itibaren; Gençlik Hakları, Çocuk Hakları ve Kadın Hakları konularında çalışmalar gerçekleştirmiştir. Bunların yanında Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’nin yaygınlaştırılması için bir çok atölye ve konferans gerçekleştirmenin yanı sıra doğrudan “İklim Eylemi”, “Karasal Yaşam”, “Sudaki Yaşam” ve “Hedefler için Ortaklıklar” konularında çalışmalar yürütmüştür.

Gençlik Hakları

Gençlerin hem sosyal hayata nasıl daha aktif katılabileceğini, hem de Dünya’daki sorunlara nasıl daha etkin çözümler getirebileceği konularında çalışmalar yürütüyoruz. Tamamını gençlerin oluşturduğu bir dernek olarak gençliğimizin verdiği güç ve heyecan ile çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Kendi çalışmalarımız ve üye olduğumuz ağlar ile birlikte ülkemizde ve dünyada gençlik politikaları üzerine düzenlenen çalıştaylara katılıyor, atölyeler gerçekleştiriyor ve lobi faaliyetleri gerçekleştiriyoruz.

Çocuk Hakları

Çocuk hakları konusunda eğitimler, oyunlaştırılmış atölyeler düzenleyerek çocukların bir hak ihlali ile karşılaşmasını önlemeyi hedefliyor veya bir hak ihlali ile karşılaştıklarında neler yapabilecekleri konusunda bilinçleniriyoruz.

Aynı zamanda çocuk katılımını nitelikli hale getirmek için projeler düzenliyoruz.

Detaylı bilgi için: info@sosyaliklim.org

Başvuru için tıklayınız: Sosyal Çocuk Liderler Çocuk Başvurusu

Atölye Çalışması

  • Tarih: 14 Aralık 2019
  • Son başvuru: 21 Kasım 2019
  • Şehir: İzmir
Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

Cicicee'ye katılın!

Cicicee'deki yeniliklerden haberdar olmak için abone olun.

Bize katıldığınız için

teşekkür ederiz.

Cicicee'ye katılın!

Cicicee'deki yeniliklerden haberdar olmak için abone olun.

Bize katıldığınız için

teşekkür ederiz.