Çocuk Kulübü

Star Wars 7 Güç Uyanıyor Karakterleri Hakkında Bilgi

Star Wars serisinin 7. filmi 14 Aralık 2015’te vizyona girecek. The Force Awakens (Güç Uyanıyor) adını taşıyacak olan filmde, eski karakterlerin yanı sıra ilk defa görünen ve yeni filmde başkarakter rolünde olan karakterler de var. 

Star Wars Serisi Hakkında

Star Wars yani Türkçe adıyla Yıldız Savaşları, ilk olarak 25 Mayıs 1977’de yayınlandı. Yayınlandıktan kısa bir süre sonra, dünya çapında milyonlarca kişi tarafından izlendi. Bu başarının ardından, üçer yıl arayla iki devam filmi daha yayınlandı.

İlk filmin adı Star Wars (Yıldız Savaşları) olmasına karşın, ikinci ve üçüncü bölümler Yeni Bir Umut (A New Hope) alt başlığı ile yayınlandı.

Star Wars’un ilk filminin yayınladığı tarihten 22 yıl sonra, bir üçleme daha yapıldı. Bunlar:

  • Yıldız Savaşları – Bölüm I: Gizli Tehlike (1999)
  • Yıldız Savaşları – Bölüm II: Klonların Saldırısı (2002)
  • Yıldız Savaşları – Bölüm III: Sith’in İntikamı  (2005)

10 yıl aradan sonra ise, Star Wars serisi 7.filmi The Force Awakens (Güç Uyanıyor) ile geri döndü.

Star Wars filmlerindeki bazı karakterler, serinin en başından bu yana var olmaya devam ettiği gibi, her yeni filme birçok karakter eklendi ve bu karakterlere önemli roller verildi.

FİNN

Finn - Star Wars 7 Güç Uyanıyor

Canlandıran: John Boyega

Yer Aldığı İlk Star Wars Filmi: Star Wars – 7.Bölüm: Güç Uyanıyor

Grup: The Resistance (Önceden: The First Order)

Finn, The First Order’ın üyesi olarak başlıyor ancak daha sonra The Resistance’a katılarak bir Stormtrooper oluyor. Finn, “bir şey yapmak için doğduğunu” ancak “savaşmak için hiçbir şey yapmadığını” söylüyor. Jakku gezegeninde bir çölde mahsur kalan Finn, önemsiz bir yerel hurda olan Rey ile karşılaşıyor. Rey, Finn’in kendi direniş yolculuğuna çıkmasına ve kendini yeniden keşfetmesine ön ayak oluyor.

Star Wars The Force Awakens fragmanlarından birinde, Finn’in kahraman bir Jedi savaşçısı gibi, Luke Skywalker’ın mavi ışın kılıcını kullandığı görünüyor.

Finn’in Jedi savaşçısı olup olmadığına dair bir bilgi bulunmuyor. Star Wars serisinde, ilk defa yer alan Finn’in filmin baş karakterlerinden biri.


REY

Star Wars 7 Güç Uyanıyor

Canlandıran: Daisy Ridley

Yer Aldığı İlk Star Wars Filmi: Star Wars – 7.Bölüm: Güç Uyanıyor

Grup: The Resistance

Rey’in geçmişte Jakku çölünde çok uzun zaman geçirdiği ve hayatta kalmak için büyük mücadele verdiği görülüyor. Rey’in ne zamandan beri The Resistance savaşçısı olduğu bilinmiyor. Ancak yollarının Finn ile kesiştiği biliniyor. Rey hakkında Star Wars tarafından yayınlanan fragmanlarda yeterli bilgi edinilmese de, Güç Uyanıyor’un en önemli karakterlerinden biri olduğu biliniyor.


KYLO REN

Khylo Ren

Canlandıran: Adam Driver

Yer Aldığı İlk Star Wars Filmi: Star Wars – 7.Bölüm: Güç Uyanıyor

Grup: The First Order

Kylo Ren, emirlerini The First Order’ın lideri Snoke’tan alıyor. Kylo Ren, Sith olmayı istiyor olabilir. Ancak Sith olmak gibi bir amacı olmayıp, yalnızca Darth Vader’a yenmek istiyor da olabilir. The First Order yani karanlık tarafın yanında olan Kylo Ren, Yıldız Savaşları Güç Uyanıyor fragmanlarında ilk kırmızı renkli ışın kılıcıyla görülüyor. Daha önce Star Wars filmlerinde hiç kırmızı ışınlı kılıç yer almamıştı.


POE DAMERON

Poe Dameron

Canlandıran: Oscar Isaac

Yer Aldığı İlk Star Wars Filmi: Star Wars – 7.Bölüm: Güç Uyanıyor

Grup: The Resistance

Poe Dameron, Star Wars The Force Awakens fragmanlarında, The Resistance’ın pilotlarından biri olarak karşımıza çıkıyor. X-Wing filolarından birinin lideri olan Poe Dameron’ın kod adı “Black Leader (Kara Lider)” olarak geçiyor. Sahip olduğu filonun adı ise “Black Squadron (Kara Filo)” olarak geçiyor. Black Squadron’da daha önce Yıldız Savaşları filmlerinde hiç yer almamış olan T-65 X-wings modeller görülüyor.


CAPTAİN PHASMA

Captain Phasma (2)

Canlandıran: Gwendoline Christie

Yer Aldığı İlk Star Wars Filmi: Star Wars – 7.Bölüm: Güç Uyanıyor

Grup: The First Order

Phasma, The First Order’ın en sadık üyelerinden biri. Yeni stormtrooperlara önderlik eden Phasma, insan mı yoksa başka bir ırktan mı geliyor henüz bilinmiyor. Parlak stormtrooper zırhı giyen Phasma, The First Order’ın en acımasız üyelerinden biri.

Phasma, bir Jedi avcısı olabilir ve The Resistance tarafına geçen Finn’i öldürme görevini üstlenmiş olabilir.


BB-8

BB-8

Yer Aldığı İlk Star Wars Filmi: Star Wars – 7.Bölüm: Güç Uyanıyor

Grup: The Resistance

BB-8 Yıldız Savaşları Güç Uyanıyor fragmanlarında Rey ile görülüyor. “Astormech Droid” olan BB-8’in kime ait olduğu henüz bilinmiyor. Ancak Dameron’a ait olabilir. Ayrıca, Jedilar hakkında önemli bir bilgi taşımakla görevlendirilmiş de olabilir. BB-8’i Jakku çölünde Rey buluyor. Tahminlere göre BB-8 The First Order tarafından aranıyor.

Luke Skywalker, Leia Organa, Han Solo, Chewbacca, C-3Po, R2-D2 gibi daha önceki filmlerde de yer alan karakterler, Star Wars 7 Güç Uyanıyor filminde karşımıza çıkacak.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir