Çocuklar için Cicicee

Stres Çarkı Nedir? Stres Çarkı Ne İşe Yarar?

Stres Çarkı, stresi azaltmak ve oyalanmak için kullanılan tespih gibi aksesuarların modernleşmiş hali olarak tanımlanabilir. Fidget Spin ya da Hand Spin olarak da bilinen stres çarkı, son dönemde hem çocukların hem de gençlerin ve yetişkinlerin favorisi.

Stres Çarkıyla Nasıl Oynanır?

Stresi azaltmak ve can sıkıntısını gidererek zihni dağıtmak için kullanılan stres çarkı, el fırıldağı olarak da tanımlanabilir. Farklı boyut, şekil ve renklerde satılan stres çarkı, orta kısmı parmağınızla tutuğunuz zaman mekanizmanın dönmesini sağlıyor. Son derece hızlı bir şekilde dönebilen stres çarkı, döndürme kuvvetine bağlı olarak çok daha hızlı hareket edebiliyor.

stres çarkı nedirİçinde bulunan küçük rulmanlar ve bilyeler sayesinde dönen stres çarkı sadece Türkiye’de değil, dünyanın birçok bölgesinde büyük ilgi görüyor.

Stres Çarkı Fiyatları

Stres çarkı fiyatları Uzakdoğu kökenli alışveriş sitelerinde 1 dolar civarında satılıyor. Türkiye’de ise farklı oyuncakçılarda 6-7 lira ile 20-25 TL arasında fiyatları değişiyor. Işık sensörüne sahip olan stres çarkları ise 40-50 TL’ye satılıyor.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı