Çocuk Haberleri

Tablet Kullanımı, Çocuklarda Kronik Bel Ağrılarına Yol Açıyor

Avustralya’daki Curtin Üniversitesi tarafından yapılan araştırma göre, günde yarım saat ve daha fazla süreyi tablet ya da bilgisayar başında geçiren çocukların, ileride kronik bel ve boyun ağrılarına maruz kalma riski arıyor.

Her 3 çocuktan 2’si, günde bir saatten uzun süreyi tablet ve bilgisayar başında geçirdiğine dikkat çeken araştırmada, milyonlarca çocuğun tehlikede olduğu vurgulanıyor. Çocukların duruş bozuklukları ya da kamburluk gibi sorunlar ile karşılaşma riskini de artırabilen tablet ve bilgisayar kullanımı sırasında, çocukların pozisyonlarına dikkat edilmesi gerekiyor.Tablet Kullanımı

Tablet bilgisayar kullanan çocuğun sırtı mutlaka desteklenmeli diyen ergonomi uzmanı Stephanie Cassisdy, Z kuşağında bel ve boyun bölümünde kronik ağrıların oluşma riskine karşı uyarıyor.

Ebeveynlerin, çocukların tablet ya da bilgisayar kullanırken, doğru duruş pozisyonunu sağlamaları önem taşıdığı gibi, çocukların bel ve boyun ağrıları ile duruş bozuklukları yaşamamaları için spor yapmaları da büyük önem taşıyor.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir