Çocuk Haberleri

TED Tam Eğitim Bursu Sınavı Başvuruları Uzatıldı

Türk Eğitim Derneği Tam Eğitim Bursu Sınavı için başvurular uzatıldı. 4 Nisan 2015 günü gerçekleşecek Tam Eğitim Bursu Sınavı için 1 Mart 2015 tarihine kadar www.ted.org.tr adresinden başvurulabilecek.

TED Tam Eğitim Bursu Detayları

ted-tam-egitim-bursuTED Tam Eğitim Bursu için son başvuru tarihi 20 Şubat 2015 olarak açıklanmıştı. Öğretmen, veli ve öğrencilerden gelen talep doğrultusunda, başvurular 1 Mart 2015 tarihine kadar uzatıldı. 2003 yılından bu yana devam eden TED Tam Eğitim Bursu, ekonomik yetersizlikler yaşayan başarılı öğrencileri eğitim alanında desteklemek amacıyla öğrencilere maddi yardım ve eğitim giderleri yardımı yapıyor. TED Tam Eğitim Bursu alan öğrencilerin; eğitim, servis, yemek, giyim, kırtasiye giderleri karşılandığı gibi, öğrencilere okul harçlıkları da veriliyor. Üniversite lisans eğitiminin sonuna dek devam eden TED Tam Eğitim Bursu’ndan her yıl binlerce genç yararlanıyor.

Her Yıl Binlerce Öğrenciye Tam Eğitim Bursu

Maddi yetersizlikler nedeniyle yeterli eğitim alamayan başarılı öğrencileri desteklemek amacıyla başlatılan “10.000 Genç Meşale, Daha Aydınlık Türkiye” kampanyası kapsamında, “Tam Eğitim Bursu” alan öğrenciler, eğitim hayatları boyunca takip ediliyor ve öğrencilerin giderleri karşılanıyor.

1 Mart 2015 tarihine kadar Türkiye Eğitim Derneği sitesi üzerinden başvuruların yapılabileceği Tam Eğitim Bursu sınavı 4 Nisan 2015 Cumartesi günü saat 10.00’da yapılacak.

3 Yorum

3 Yorum

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.