Çocuk Haberleri

The New York Times Ebeveynlik Sitesi Yayına Başladı

The New York Times Ebeveynlik sitesi yayına başladı. The New York Times Gazetesi’nin ebeveynlere yönelik yayın yaptığı sitesinde çeşitli rehber içerikler yayınlanıyor.

The New York Times Ebeveynlik

The New York Times Ebeveynlik sitesinde sitenin amacı şu şekilde açıklanıyor:

“NYT Ebeveynlik, yeni ve bebek bekleyen ebeveynlere rehberlik ve destek sağlar. The New York Times gazeteciliği konusundaki titizlikleriyle desteklenen kanıta dayalı rehberler ve gelişimsel kilometre taşları yayınlıyoruz. Raporlarımız, aileniz için kararlar almanıza yardımcı olur.”

Sitede soru cevaplarla sitenin içeriklerine dair de bilgiler veriliyor. İşte o soru ve cevaplar:

The New York Times Ebeveynlik Ne Anlatıyor?

NYT Ebeveynlik şu anda doğurganlık, hamilelik, bebekler ve küçük çocuklara odaklanmaktadır. Ayrıca doğum sonrası sağlık, iş, para, ilişkiler ve ebeveyn olarak yaşam gibi konuları da ele alıyoruz. Bu konularla başlamayı seçtik, çünkü bunlar okuyucularımızın en büyük ihtiyaç duyduğu alanlardır. Zamanla kapsamımızı genişleteceğiz.

NYTimes.com, 6 yaşından büyük çocukların, ebeveynlerin ve gençlerin ebeveynleri ile ilgili ve yararlı hikayeler anlatmaya devam edecektir.

The New York Times Ebeveynlik

The New York Times Nedir?

The New York Times, 18 Eylül 1851’de kurulmuş olan ve New York şehrinde basılan günlük bir Amerikan gazetesidir. Ülkenin önde gelen gazetelerinden sayılmaktadır. Gazetenin sahibi aralarında International Herald Tribune ve The Boston Globe gazetelerinin de olduğu 18 başka yayını da basan The New York Times Company şirketidir. Şirketin şu anki yöneticisi Arthur Ochs Sulzberger Jr.’dır. Sulzberger Jr., gazeteyi 1896 yılından beri kontrol etmekte olan ailenin mensubudur.

Gazetenin sloganı, ilk sayfasının sol üst köşesinde çıkan “All the News That’s Fit to Print” (Basıma Uygun Her Haber) ifadesidir. The New York Times çalışanlarına dünyada en çok Pulitzer Ödülü verilmiş olan gazetedir.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.