Çocuk Yarışmaları

Toyota Hayalimdeki Araba Resim Yarışması 2017

Toyota Hayalimdeki Araba resim yarışması 2017 için son başvuru tarihi 24 Şubat 2017 olarak açıklandı. Türkiye genelindeki tüm ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin katılabileceği resim yarışmasında, 7 yaş ve altı, 8-11 yaş ve 12-15 yaş olmak üzere üç farklı kategori yer alacak.Toyota Hayalimdeki Araba Resim Yarışması 2017

Toyota Hayalimdeki Araba resim yarışması 2017 için başvuruda bulunmak isteyen çocuklar, hayallerindeki arabayı resmederek, Playstation 4, iPhone 6, iPad Air2, fotoğraf makinesi ve resim seti gibi hediyeler kazanacak. Yarışmaya 3 farklı kategoride gerçekleştirilecek ve her kategori için ödüllendirme ayrı yapılacak.

Yaş Kategorileri

 1. 7 yaş ve altı
 2. 8-11 yaş
 3. 12-15 yaş

Yarışma Takvimi

 • Son Başvuru Tarihi: 24 Şubat 2016 Cumartesi
 • Sonuçların Açıklanması: Ağustos 2017

Toyota Hayalimdeki Araba Resim Yarışması 2017 Katılım Şartları

 1. Katılım Yaşı: Hayalimdeki Araba Resim Yarışması için tüm ilkokul ve ortaokul (7 yaş ve altı, 8-11 yaş ve 12-15 yaş aralığındaki) öğrencileri başvuruda bulunabilir.
 2. Katılım Ücreti: Resim yarışması için katılım ücreti yoktur. Yarışmaya katılmak ücretsizdir.
 3. Eser Boyutu: Yarışmaya katılacak eserlerin A3 boyutunda veya tabloid olması tavsiye edilir. A4 boyundaki eserler de kabul edilecektir.
 4. 400mmx550mm boyutundan büyük ve A4 boyutundan küçük çalışmalar değerlendirilmeyecektir.
 5. Resim Malzemesi: Yarışmacılar istedikleri resim malzemesi ve kağıt cinsi ile çalışma yapabilir. Karekalem, sulu boya, renkli kalemler, pastel boya gibi resim malzemeleri kullanmak serbesttir.
 6. Eserlerin paspartusuz gönderilmesi tavsiye edilir.
 7. Resim yarışması için gönderilecek eserlerin, el çizimi arka plana sahip olması gereklidir. Bilgisayar ortamında tasarlanmış eserler kabul edilmeyecektir. Arka planı bulunmayan eserler yarışmaya kabul edilmeyecektir.
 8. Eserler kolaj ve dekupe olmamalıdır.
 9. Yarışmaya, başvuru tarihinde 16 yaşından gün almış olan adaylar katılamaz.
 10. Katılım Formu: Toyota Hayalimdeki Araba resim yarışması için başvuruda bulunacak adayların katılım formunu eksiksiz doldurmaları ve eserle birlikte teslim etmeleri gereklidir.
 11. Yarışmacılar, Hayalimdeki Araba Resim Yarışması’na daha önce başka yarışmalara gönderilmemiş ve herhangi bir ödül almamış eserlerini gönderebilirler. Daha önce başka yarışmalara katılmış olan eserler, değerlendirilmeyecektir.

Toyota Hayalimdeki Araba 2017 Katılım Formu

 • Yaş kategorisi,
 • Eserin başlığı,
 • Adayın çizdiği “Hayalimdeki Araba” Fikri,
 • Adayın adı,
 • Adayın yaşı,
 • Adayın cinsiyeti,
 • Adayın ebeveyn(ler)inin veya yasal temsilcisinin adı,
 • Posta adresi,
 • Okul numarası,
 • Adayın ve ebeveyn(ler)inin veya yasal temsilcilerinin onayını gösteren imzaları

Katılım formu eksiksiz bir şekilde doldurulduktan sonra, eserin arkasına ataçla tutturularak gönderilmelidir.

Toyota Hayalimdeki Araba Resim Yarışması 2017

Önceki yarışmalarda dereceye giren bir eser

Eserimi Yarışmaya Nasıl Gönderebilirim?

Toyota Hayalimdeki Araba Resim Yarışması 2017 resim yarışması için adaylar eserlerini Toyota Plazalar’a teslim edebilirler. Herhangi bir Toyota Plaza yerine adaylar posta gönderimi ile de yarışmaya başvuru yapılabilir.

Posta Adresi: Posta ile yapılacak başvurular için adres: Cumhuriyet Mahallesi, E-5 Yanyol No:11 Yakacık 34876 Kartal/İstanbul Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş.

Not: Toyota Plazalar’a elden teslim edilecek ya da posta ile gönderilecek olan eserlerde, eksik bilgi olmamasına dikkat edilmelidir.

 1. Yarışmaya Toplu Katılımda Okulların Dikkat Etmesi Gerekenler

Toyota Hayalimdeki Araba Resim Yarışması için okullar toplu gönderim yapabilir. Ancak bu gönderimlerde, eserler öğrencilerin velileri tarafından imzalanmalı ve her eserde katılım formu olmalıdır. Katılım formu bulunmayan ya da öğretmen tarafından imzalanan eserler yarışmaya kabul edilmeyecektir.

 1. Katılım Formunu Doldururken Velilerin Etmesi Gerekenler

2017 Toyota Hayalimdeki Araba Resim Yarışması için, ebeveynlerin izni ve imzası şarttır. Her iki ebeveynin de imza hakkı olması durumunda, ebeveynlerin ikisi de katılım formunu imzalamalıdır. Yarışmaya katılacak adayla birlikte ebeveynlerin de Japonya seyahati açısından bir engel taşımaması gereklidir. Dünya şampiyonu olan aday, ebeveyni ile birlikte 2017 yaz döneminde Japonya’ya seyahat ödülü kazanacaktır.

Toyota Hayalimdeki Araba Resim Yarışması 2017

Önceki yarışmalarda dereceye giren bir eser

Toyota Hayalimdeki Araba 2017 Değerlendirme Kurulu

 1. Aydın Ayan
 2. Zahit Büyükişleyen
 3. Gülveli Kaya
 4. Doç. Dr. Mustafa Orkun Müftüoğlu
 5. Doç. Dr. Evren Karayel Gökkaya
 6. Doç. Burcu Ayan Ergen
 7. Arş. Gör. Mehmet Göktepe
 8. Umut Kır

Toyota Hayalimdeki Araba 2017 Ödülleri

7 Yaş ve Altı Kategorisi Ödülleri

 • Birinci:Sony Playstation 4
 • İkinci:PlayStation El Oyun Konsolu
 • Üçüncü:Fotoğraf Makinesi ve Resim Seti

8-11 Yaş Kategorisi Ödülleri

 • Birinci:Apple iPad Air2
 • İkinci:iPod Touch
 • Üçüncü:Fotoğraf Makinesi ve Resim Seti

12-15 Yaş Kategorisi Ödülleri

 • Birinci:Apple iPhone 6
 • İkinci:Samsung S5
 • Üçüncü:Fotoğraf Makinesi ve Resim Seti

Toyota Hayalimdeki Araba Büyük Ödülü: Japonya Seyahati

Hayalimdeki Araba Resim Yarışması kapsamında, dünya genelinde her altın, gümüş ve bronz ile özel ödül kazanmış olan yarışmacılar, bir ebeveynleri ya da yasal temsilcileri ile birlikte Japonya seyahati kazanacaktır. Japonya seyahat ödülü kapsamında Japonya’ya gidiş dönüş biletleri, konaklama ve yeme içme gibi tüm masraflar Toyota tarafından karşılanacaktır. Resim yarışmasında finale kalan yarışmacıların ödülleri ise kargo ile gönderilecektir.

2017 Toyota Resim Yarışması Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Dünya genelindeki resim yarışmasının sonuçları 2017 yılının Ağustos ayında açıklanacaktır. Resim yarışmasında Türkiye’de dereceye giren öğrenciler ödül alacaktır. Dünya Yarışması’nda dereceye giren adaylar ise Japonya seyahati ödülü kanacaktır.

Toyota Hayalimdeki Araba Resim Yarışması 2017 hakkında daha detaylı bilgi almak için www.toyota.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı