Çocuk Eğitimi

Türk Eğitim Derneği (TED) Okulları

31 Ocak 1928 yılında kurulan Türk Eğitim Derneği’nin ilk adı Türk Maarif Cemiyeti’dir. Derneğin adı, 1946’da Türk Eğitim Derneği olarak değiştirilmiştir.

Eğitim alanında nitelikli çalışmalar yapmayı hedefleyen bir sivil toplum örgütü olan TED, Türkçe ve yabancı dilde eğitim veren okullar kurarak, öğrencilerin barınmasını sağlamak amacıyla yurtlar açmakta ve nitelikli öğrenciler yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Maddi imkanları yeterli olmayan başarılı öğrencilere ülke genelinde burslar vererek, öğrencilerin eğitimlerine devam etmelerine olanak sağlayan ve araştırma projeleri ile eğitim sisteminin sorunlarını çözme konusunda da çalışmalar yapan TED, çağdaş ve ilerici düzeyde eğitim almış öğrenciler yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Türkiye genelinde 30 okulla faaliyet gösteren TED Koleji, 2015-2016 yılında Diyarakır, İstanbul, Kocaeli ve Tokat’ta faaliyete geçecek yeni okulları ile toplamda 36 okul ile eğitim vermeye devam edecektir. Anaokul, ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde eğitim veren TED Koleji, her yıl on binlerce mezun vermektedir.

TED Koleji Anaokulu

TED Koleji, anaokul kapsamında, ulusal ve uluslararası projeler gerçekleştirdiği gibi, okul içi ve sınıf içi uygulamalar ile de öğrencileri desteklemektedir. Değerler Eğitimi, Sağlıklı Yaşam için Spor ve Yoga ile Şeker Radyo, Bizim Radyo gibi çalışmalar ile anaokul sınıfındaki öğrencileri hem merak eden ve sorgulayan hem de bilgiye ulaşma yöntemleri konusunda bilinçlendirmeyi hedefleyen bir eğitim anlayışına sahip olan TED Koleji, kendine ve çevresine saygılı bireyler yetiştirmeyi hedeflemektedir.

TED Koleji İlkokul ve Ortaokul

Herkes için yaşam boyu öğrenme yaklaşımını benimsemiş olan TED Koleji, bilginin ok hızlı geliştiği çağımızda, neyin öğrenildiğini değil, nasıl öğrenildiğini ön plana çıkaran bir yaklaşıma sahiptir.

İlkokul ve ortaokul düzeyindeki öğrencilerin, ‘öğrenme’ kavramanın bilincine varması ve bunu yaşamı boyunca devam ettirmesi amacıyla eğitim yöntemlerini şekillendiren TED, öğretmenlerin de sınıfta öğreten olmak yerine, ‘öğrenmeyi yönlendiren’ rolünde olmasını teşvik etmekte ve öğrencilerin denetlendiği değil, kendilerine rehberlik edildiği bir ortamda eğitim almalarını sağlamayı amaçlamaktadır.

TED Koleji Lise

Yabancı Dille Öğretim Yapan Özel Lise statüsünde olan TED Koleji, öğrenci merkezli, gelişmeye açık bir öğretim ortamı sağlamakta ve çağdaş yöntemler kullanmaktadır. Uluslararası Bakalorya Programı dahilinde öğrencilere eğitim veren TED, hazırlık, 9, 10, 11 ve 12. sınıf öğrencilerine Ortak Genel Kültür Dersleri, Alan Dersleri ve Seçmeli Dersler sunarak, öğrencilerin ilgi alanları doğrultusunda eğitim almalarını hedeflemektedir.

TED Şubeler

TED İstanbul Koleji Vakfı Okulları
Adres: Acarlar Mahallesi 9. Cadde No:7 Beykoz 34800 İstanbul
Tel: 216 485 03 33
Faks: 216 485 03 11

TED Rönesans Koleji Okulları (İstanbul Küçükyalı)
Adres:
Aydınevler Mahallesi Siteler Yolu, Cadde 28 No.13 Maltepe İstanbul
Tel: 444 9 833

TED Ankara Koleji Vakfı Okulları
Adres:
İncek Kampusu, Incek Ankara
Tel: 312 586 90 00
Faks: 312 586 90 70

TED İzmir Koleji Okulları
Adres:
M. Fevzi Çakmak Mh. 4088. Sk No:2, Zeytinalanı Urla İzmir
Tel: 444 6 833

Türk Eğitim Derneği’nin diğer şubelerine ulaşmak için ted.org.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

Cicicee'ye katılın!

Cicicee'deki yeniliklerden haberdar olmak için abone olun.

Bize katıldığınız için

teşekkür ederiz.

Cicicee'ye katılın!

Cicicee'deki yeniliklerden haberdar olmak için abone olun.

Bize katıldığınız için

teşekkür ederiz.