Çocuk Yarışmaları

Türk Hava Kurumu FAI Genç Ressamlar Resim Yarışması 2017

Türk Hava Kurumu Uluslararası Havacılık Federasyonu FAI Genç Ressamlar Resim Yarışması 2017 için yarışma detaylarını açıkladı. Son başvuru tarihi 13 Mart 2017 olarak belirlenen resim yarışmasına Türkiye genelindeki tüm ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri katılabilecek.

FAI Genç Ressamlar Resim Yarışması 2017 teması “Bulutların ötesinde” olarak belirlendi. 6-17 yaş aralığındaki çocukların katılabileceği yarışmada dereceye giren öğrencilere altın, gümüş ve bronz madalya verilecek.

Yaş Grupları

Türkiye genelindeki tüm ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin katılabileceği yarışma, üç farklı yaş aralığında gerçekleşecektir. Resim yarışması için başvuru yapabilecek yaş aralıkları şöyle:

1. Grup: 6-9 yaş arası (1 Ocak 2007 ve 31 Aralık 2010 arasında doğanlar)
2. Grup: 10-13 yaş arası (1 Ocak 2003 ve 31 Aralık 2006 arasında doğanlar)
3. Grup: 14-17 yaş arası (1 Ocak 1999 ve 31 Aralık 2002 arasında doğanlar)

FAI Genç Ressamlar Resim Yarışması 2017 Katılım Şartları

 1. Genç Ressamlar Resim Yarışması için başvuru yapacak öğrenciler, resimlerini A3 (29,7 x 42 cm) boyutlarında yapmalıdır.
 2. Resimler paspartusuz olmalıdır. Eserler çerçevelenmeyecek ve eserlerin etrafı süslenmeyecektir.
 3. Yarışma için farklı resim malzemeleri kullanılabilir: Suluboya, akrilik boya, yağlı boya, silinmez  keçeli kalem, yumuşak tükenmez kalem, pastel boya çeşitleri ve çini mürekkebi. Yarışmada kullanılması yasak olan malzemeler: kurşun kalem, kömür ya sa sabit olmayan malzemeler, fotokopi ve kolaj ile dijital ortamda hazırlanan çalışmalar.
 4. Genç Ressamlar Resim Yarışmasına katılmak için yarışma başvuru formunun doldurulması gereklidir. Başvuru formu, eserin arka yüzüne yapıştırılacaktır.
 5. Eserlerin ön yüzüne hiçbir bilgi yazılmamalıdır.
 6. Yarışma için son katılım tarihi 13 Mart 2017 olarak belirlenmiştir. Bu tarihten sonra gönderilen eserler değerlendirilmeyecektir.fai genç ressamlar resim yarışması 2017

Genç Ressamlar Resim Yarışması Başvuru Formu

Yarışmaya katılacak öğrencilerin, aşağıdaki bilgilerin yer aldığı başvuru formunu doldurarak, resmin arka yüzeyine yapıştırmalıdır.

 1. Öğrencinin adı soyadı
 2. İmzası
 3. Doğum tarihi (yıl)
 4. Uyruğu
 5. Veli adresi
 6. Veli telefonu
 7. Okulu ve Sınıfı
 8. Okul adresi
 9. Okul telefon
 10. Öğretmen adı ve soyadı

Bilgilerin eksiksiz ve doğru şekilde doldurulması şarttır.

FAI Genç Ressamlar Resim Yarışması 2017 başvuru formunu indirmek için tıklayın: Resim yarışması başvuru formu

Yarışmaya Nasıl Katılabilirim?

Türk Hava Kurumu (THK) FAI Genç Ressamlar Resim Yarışmasına katılmak için eserlerin kargo yoluyla ya da elden aşağıdaki adrese teslim edilmesi gereklidir.

Adres: Atatürk Bulvarı, No:33, 06100 Opera/ Ankara Türk Hava Kurumu Genel Başkanlığı, Basın Yayın ve Tanıtım Müdürlüğü

Genç Ressamlar Resim Yarışması 2017 Ödülleri

Yarışmada dereceye giren eserler, altın, gümüş ve bronz madalya ile ödüllendirilecektir

Resim yarışması kapsamında ödüllendirme iki aşamalı olarak yapılacaktır. Uluslararası Havacılık Federasyonu tarafından oluşturulan seçici kurul, her yaş grubundan birinci, ikinci ve üçüncü olmak üzere üç eser seçecek ve eser sahiplerini ödüllendirecektir.

Türk Hava Krumu da, dereceye giren öğrencilere ve öğretmenlere ödül verecektir.

FAI Genç Ressamlar Resim Yarışması için son başvuru tarihi 13 Mart 2017 olarak belirlenmiştir. Yarışma hakkında daha detaylı bilgi almak için thk.org.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı