Çocuk Haberleri

Turkcell “Engelsiz Eğitim Programı” 10 Bin Çocuğa Ulaşacak

Turkcell tarafından başlatılan “Engelsiz Eğitim Programı” kapsamında, 80 okulda, 10 binden fazla engelli öğrenciye destek olunması hedefleniyor.

SınıfÖzel eğitime ihtiyacı olan engelli çocuklar için Milli Eğitim Bakanlığı iş birliği ile başlatılan “Engelsiz Eğitim Programı” kapsamında, 12 okulda, özel teknoloji ve mesleki eğitim sınıflarında eğitimler başladı. Proje kapsamında, 2 yıl sonunda, toplam 10 bin öğrenciye ulaşılması hedefleniyor.

Ankara, İstanbul, İzmir ve Diyarbakır’daki okullarda, görme engelli çocuklar için yapılan çalışmalar ile başlayan proje, işitme engelli çocuklar ile hafif zihinsel engelli çocuklar için yapılan düzenlemeler ile devam etti. Çocuklar için bilişim teknolojileri sınıfı, konaklama ve seyahat hizmetleri atölyesi ile Ankara, Kastamonu ve Eskişehir’deki okullarda yiyecek ve içecek hizmetleri atölyesi açıldı.

Hedef 10 Bin Engelli Öğrenciye Ulaşmak

Turkcell Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akça, engellerin olmadığı, çocukların rahatça eğitim görebildiği bir ortam yaratmayı hedeflediklerini söyledi. Her çocuğun teknolojiye erişim hakkının olduğunu belirten Akça, 6 ay içerisinde 12 okulda önemli çalışmalar yaptıklarını, kalan 1,5 yılda da 10 toplam 10 bin çocuğa ulaşmayı hedeflediklerini söyledi.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.