Çocuk Masalları

Üç Küçük Domuzcuk – Çocuk Masalları

Üç Küçük Domuzcuk masalı en güzel çocuk masalları arasında yer alır. Çocuğunuza anlatacak bir masal arıyorsanız bu güzel çocuk masalı tam da size göre. 

Üç Küçük Domuzcuk Masalı

Bir varmış bir yokmuş. Evvel zaman içinde kalbur saman içinde üç küçük domuz yaşarmış. Bir gün evlerinden ayrılıp kendi hayatlarını kurmaları gerekmiş.

Anneleri onlara bir öğüt vermiş: “Yavrularım, bu dünyada ne yaparsanız yapın, elinizden gelenin en iyisini yapmaya çalışın. Dünyada geçinmenin yolu budur.”

Birinci domuz yeni evini samandan yapmış. Çünkü en kolayı buymuş ve oyun oynamak için kendisine zaman kalsın istiyormuş.

İkinci domuz evini tahtadan inşa etmiş ve çabucak bitirmiş. Böylece oyun oynayacak çok zamanı kalmış. İkinci domuzcuk, evini yapmak için birinci domuzcuktan daha fazla uğraşmış ama daha sağlam bir evi olmuş.Üç Küçük Domuzcuk Masalı

Üçüncü domuz ise evini tuğladan yapmaya karar vermiş. Ancak tuğladan ev yapmak çok zormuş. Üstelik çok fazla zaman alıyormuş. Yine de, üçüncü domuz, annesinin tavsiyesine uyarak, kararından vazgeçmemiş. Diğer domuzlar evlerini tamamlayıp, oyun oynamaya başladıkları halde, üçüncü domuz hala evini yapmaya çalışıyormuş.

Bir akşam, küçük domuzları yiyerek beslenen kurt gelmiş. Önce birinci domuzcuğun samandan evine gitmiş: “Aç kapıyı, içeri gireyim. Açmazsan üflerim püflerim, evini de başına yıkarım.” demiş. Küçük domuzcuk da: “Benim evimi asla yıkamazsın” demiş. Kurt da bunun üzerine üflemiş, püflemiş, domuzcuğun samandan evini yıkmış, domuzcuk da koşarak ikinci domuzun tahtadan evine sığınmış.

Üç Küçük Domuzcuk Masalı

Kurt sonra ikinci domuzcuğun tahtadan yapılmış evine gelmiş. Küçük domuzcuğa seslenmiş: “Aç kapıyı, içeri gireyim, açmazsan üflerim püflerim, evini de başına yıkarım.” demiş. Küçük domuz da: “Benim evimi asla yıkamazsın” demiş. Kurt da bunun üzerine üflemiş, püflemiş, domuzcuğun tahtadan evini yıkmış, iki domuzcuk da koşa koşa üçüncü domuzun evine gitmişler.

Kurt sonra üçüncü domuzcuğun tuğladan yapılmış evine gelmiş. Küçük domuzcuğa seslenmiş: “Aç kapıyı, içeri gireyim, açmazsan üflerim püflerim, evini de başına yıkarım.” demiş. Küçük domuz da: “Benim evimi asla yıkamazsın.” demiş. Kurt da bunun üzerine üflemiş, püflemiş, ama nafile.. Domuzcuğun tuğladan yaptığı evini yıkamamış. Kurdun çatıya tırmandığını görüp, bacadan girmeye çalışacağını anlayan domuzcuk, ocağı yakmış, Ocağa da koca bir kazan su koymuş. Bacadan giremeyeceğini anlayan kurt, domuzcukların peşini bırakmış ve ormanda başka bir yiyecek aramak için yola koyulmuş. uc-kucuk-domuzcuk-masali-2

Ertesi gün annesinin yanına giden küçük domuzcuk: “Haklıymışsın anneciğim, bu dünyada ne yapıyorsak en iyisini yapmalıymışız, gerçekten emek vererek yapılan her şey başarıya ulaşır.” demiş.

İhtiyar Köylü ile Beyaz At masalını da sayfamızdan okuyabilirsiniz.

9 Yorum

9 Yorum

 1. Renas

  6 Şubat 2020 at 23:42

  Biz toplum olarak şidetten hoşlanfiğmiz icin.ölüm temasini es gectiginiz icin dogru bisey yapmamişsiniz..

 2. Aysel

  22 Kasım 2018 at 15:36

  Sonuncu domuzcugun*

 3. Aysel

  22 Kasım 2018 at 15:32

  Hikaye guzel ama siz kisaltmissiniz sanirim ve bazi yerlerde yanlislik var ilk 2 domuzcugu kurt yiyor ve sonuncu kurtun annesine kovustugu belirtilmiyor

  • Aysel

   22 Kasım 2018 at 15:35

   Sonuncu domuzcugun*

  • Editor

   28 Ocak 2019 at 19:05

   Merhaba Aysel,
   Haklısın hikayeyi değiştirdik. Hem kurtların korkunç ve çok kötü canlılar olduğu fikrinin yanlışlığı hem de ölüm temasının büyüme çağındaki çocukları olumsuz etkileyebileceği düşüncesiyle masalı farklılaştırarak yayımladık. @Aysel

 4. Yiğit

  27 Eylül 2018 at 10:59

  güzel hikaye

  • Yiğit

   27 Eylül 2018 at 11:18

   dffeasdfe

 5. Muhammed

  14 Ocak 2018 at 21:52

  Guzel hikaye

  • Editor

   16 Ocak 2018 at 08:53

   Beğenmene sevindik Muhammed ❤️ @Muhammed

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir