Çocuk Haberleri

Ülker Çocuk Sanat Atölyesi ArtInternational’da kapılarını açıyor

Geçtiğimiz yıllarda Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek, sanat fuarında çocuklar için atölye açan Yıldız Holding, Ülker Çocuk Sanat Atölyesi’ni gelenekselleştirdi. Atölye, bu yıl ilk kez uluslararası çağdaş sanat fuarı ArtInternational kapsamında açılıyor.

ulker-cocuk-sanat-atolyesi-1Prof. Dr. Hüsamettin Koçan ve Baskı Müzesi gibi özel birliktelikleri hayata geçiren Ülker Çocuk Sanat Atölyesi, bu sene çok özel bir projeye imza attı. ArtInternational kapsamında açılacak olan atölyenin içeriği ve tasarımı tamamen Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü ve Mimar Sinan Üniversitesi İç Mimarlık öğrencileri tarafından hazırlandı. Proje için bölüm başkanlarının oluşturduğu öğrenci grupları, bir aylık yoğun bir çalışma sürecinden geçti. Bu çalışma sayesinde, genç sanatçılara henüz okul yıllarında profesyonel bir platform sağlanırken, çocuklar için de özel atölye çalışmaları gerçekleştirilmiş oldu.

Yıldız Holding Kurumsal İletişim Genel Müdürü Zuhal Şeker, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Çocuklara yakın bir marka olarak, çocuk projelerine büyük bir önem veriyoruz. Bugünden Türkiye’nin geleceğine, çocuk projelerine yatırım yapıyoruz. Son 8 yılda, spor, eğitim ve sanat başlıkları altında çocuk projelerine 33 milyon TL yatırım yaptık. Çocukları sanat ile buluşturduğumuz Ülker Çocuk Sanat Atölyesi çok önem verdiğimiz, özel bir proje. İçeriğini her sene geliştirdiğimiz atölyeyi, mümkün olduğunca çok platforma taşıyarak sanatı yeni neslin gündelik hayatının bir parçası haline getirmeyi amaçlıyoruz. İnanıyoruz ki sanata yakın büyüyen bir nesil daha estetik bir gelecek demektir.”

Ülker Çocuk Sanat Atölyesi, 26-28 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek ArtInternational boyunca, tüm küçük ziyaretçilere açık olacak. Ayrıca, 10 yaş altındaki çocuklar fuara ücretsiz katılım sağlayabilecek.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı