Çocuk Haberleri

UNICEF: Dünyanın En Mutlu Çocukları Hollanda’da

UNICEF tarafından çocuk refahı üzerine yapılan çalışma sonuçlarına göre, dünyanın en mutlu çocukları Hollanda’da yaşıyor. Araştırmacılar, bu durumun çocukların aileleri ile daha fazla zaman geçirmesi ve eğitim sürecinde sınav ve ödev gibi baskılara maruz kalmamasına bağlıyor.

Hollandalı Çocuklar Aileleriyle Daha Fazla Vakit Geçiriyor

Hollanda’da yaşayan çocukların, dünyanın diğer bölgelerinde yaşayan çocuklara oranla daha fazla mutlu olmalarının nedenleri arasında, aile ilişkileri de geliyor.

hollandalı çocuklar daha mutlu

“The Happiest Kids in the World” adlı kitabın yazarlarından olan Michele Hutchinson, aile bireyleri arasındaki ilişkinin çok güçlü olduğu ve yemek sırasında çocukların aile üyeleriyle sohbet ettiklerinin altını çiziyor. Çocukların okula gitmeden önce aileleriyle birlikte kahvaltı yaptıklarını ve bu durumun güne iyi başlamalarını sağladığını söyleyen Hutchinson, “Çocuklar kahvaltıda çikolata gibi sağlıksız besinler yeseler dahi, bu sorun olmuyor. Çünkü Hollanda obezitenin en az görüldüğü ülkelerden biri.” diyor.

Hollandalı Çocuklar Okulda Mutlu

Hollanda’da bisikletliler için ayrı yollar olduğu gibi, çocukların birçoğu bisikleti aktif şekilde kullanıyor. Okula giderken de birçok çocuk bisikleti tercih ediyor. Aynı zamanda eğitim konusunda da Hollanda hem Avrupa ülkelerinden hem de dünyanın diğer bölgelerinden ayrılıyor.

Hollanda’da çocuklar uzun bir süre sınav stresi yaşamadan, okulda eğlenerek ve öğrenerek zaman geçiriyor. Eğitim ve aile içi iletişimin, Hollandalı çocukların dünyanın diğer çocuklarından daha mutlu olması noktasında, kilit öneme sahip olduğu düşünülüyor.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

Cicicee'ye katılın!

Cicicee'deki yeniliklerden haberdar olmak için abone olun.

Bize katıldığınız için

teşekkür ederiz.

Cicicee'ye katılın!

Cicicee'deki yeniliklerden haberdar olmak için abone olun.

Bize katıldığınız için

teşekkür ederiz.