Çocuk Haberleri

“Uyuyan Güzel” minik izleyiciler için sahne alıyor

Antalya Devlet Opera ve Balesi, minik izleyicileri için “Uyuyan Güzel” adlı müzikli çocuk oyununu sahneye koyuyor.

Herkesin yakından tanıdığı Grimm kardeşlerin masalından yola çıkılarak, farklı karakterlerin de oyuna katılmasıyla oluşturulan “Uyuyan Güzel”, hem çocuklar hem de yetişkinler tarafından beğeniyle izlenecek.

Oyunda, iyiliğin her zaman kötülük karşısında kazandığı anlatılırken, hayvan ve doğa sevgisi konuları da oyun boyunca vurgulanacak.

"Uyuyan Güzel", Kepez Belediyesi Erdem Bayazıt Kültür Merkezi sahnesinde

“Uyuyan Güzel”, Kepez Belediyesi Erdem Bayazıt Kültür Merkezi sahnesinde

Fatih Şanal’ın sahnelediği eserin dekoratörü A. Öncel Kandemir, kostüm kreatörü Gazal Erten. Koreografi Esra Taner’e, ışık tasarımı ise Mustafa Eski’ye ait. Eserde Prenses’i Heyecan G. C. Yakan, Prens’i Zafer İşgören, Leylak Perisi’ni Serap Demirhan, Bıdık’ı Mahir Seyrek, Sırık’ı Toygarhan Atuner, Baş Nazır’ı Onur Alpaslan, Cango’yu Ercan H. Uğur, Mango’yu Sinem S. Baddal, Kraliçe’yi Arzu Aydoğdumu, Kral’ı Baturalp Bilgili, Salkım Söğüt Perisi’ni Selda Serdar, Altın Asma Perisi’ni Müge Yıldıran, Lale Perisi’ni Müge Günaydın ve Kötülük Perisi’ni Semiha Boran canlandırıyor.

“Uyuyan Güzel”, 20 Ekim ve 27 Ekim tarihlerinde, saat 14.00’da, Kepez Belediyesi Erdem Bayazıt Kültür Merkezi’nde sahnelenecek. 5 TL olan eser biletleri, Haşim İşcan Kültür Merkezi ve Cumhuriyet Meydanı’ndaki opera gişelerinin yanı sıra, www.dobgm.gov.tr adresinden alınabilir.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir