Çocuklar için Eğlence

Ve satranç turnuvası başlıyor

CarrefourSA Maltepe Park, 13-16 Ağustos tarihleri arasında zorlu bir satranç turnuvasına ev sahipliği yapıyor.

Analitik düşünme yetisini geliştirirken, dünyaya olan bakış açısını da artıran, hem sosyal hem de iş hayatı üzerindeki olumlu etkileri ile kişiyi daha donanımlı olarak hayata hazırlayan Satranç Sporu, bulunduğu bölgenin sosyal ve kültürel yaşamının buluşma noktasında yer alan CarrefourSA Maltepe Park Alışveriş Merkezi’nde özel bir turnuva ile katılımcılarını ağırlıyor.

CarrefourSA Maltepe Park III. Geleneksel Satranç Turnuvası 13-16 Ağustos tarihleri arasında Türkiye Satranç Federasyonu önderliğinde düzenlenecek.

Ödül töreni 16 Ağustos günü yapılacak olan turnuvanın sonunda kazananları ise birbirinden güzel pek çok ödül bekliyor.

Ödül töreni öncesinde milli sporcu Doğan Reyhan ile gerçekleşecek olan simültane satranç gösterisi ise heyecanla izlenecek özel bir şov olacak. Bir kişinin yirmi farklı kişi ve oyunla yarışacağı turnuva; konsantrasyon gücünün, kıvrak zekanın ve stratejik düşüncenin sınırlarını zorlayacak.

Bir önceki turnuvada yetişkinlerin yanı sıra miniklerin de gösterdikleri ilgi, satranç sporunu 7’den 70’ye sevdirmeyi hedefleyen CarrefourSA Maltepe Park Alışveriş Merkezi için de büyük bir sevinç kaynağı yaratmış. Konuyla ilgili olarak görüştüğümüz yetkililer bu yıl da yarışma heyecanını diri tutmak için çeşitli sürpriz ödüllerin şampiyonları beklediğini dile getirdiler.

Etkinlik süresince ve etkinlik tarihlerinden sonra da özel olarak hazırlanan ‘dev bahçe satrancı köşesi’ satranç tutkunlarına CarrefourSA Maltepe Park’ta keyifli saatler yaşatacak.

Ayrıntılı bilgi ve kayıt için 0505 482 43 77 numaralı telefonu arayarak Türkiye Satranç Federasyonu Maltepe İlçe Temsilcisi Sn. Menderes Sargın ile irtibata geçebilirsiniz. Başvurularınızı enderessargin@gmail.com e-mail adresinden veya www.satrancturkiye.com adresini ziyaret ederek 11 Ağustos tarihine kadar gerçekleştirebilirsiniz. Başvurular 100 kişi ile sınırlıdır.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir