Çocuk Haberleri

Video Mapping Uygulaması, EXPO 2016 Antalya’da

EXPO 2016 Antalya kapsamında tamamlanan “Çocuk Adası”nda, Türkiye’deki mevsimleri gösteren “video mapping” uygulaması başlatıldı.

Türkiye’nin ilk EXPO’su olan EXPO 2016 Antalya, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında kapılarını açacak. 8 bin metrekarelik alanda, 100 metre çapında konumlandırılan Çocuk Adası içerisinde, teknolojik uygulamalara yönelik test aşamaları da başladı.Expo 2016 3

Mavi kubbe şeklinde inşa edilen ve 4 ayrı köprüye sahip olan Çocuk Adası içerisinde, video mapping uygulaması da yer alacak. Uygulama ile çocuklar 6 dakika süren şovda, kozmosun oluşumu, dünyayı ve Türkiye’deki mevsimleri izleyecek. Çocuk Adası’na yansıtılacak görüntüleri, sergi alanındaki ziyaretçilerin yanı sıra, Antalya Havalimanı’na yaklaşan uçaktaki yolcular da görebilecek.

Video mapping uygulamasında, ekranda ilk olarak evren ve kozmos görünüyor. Daha sonra ekran yavaşça dünyaya odaklanıyor ve Türkiye’ye zoom yapılıyor. Türkiye’nin içinde ormanlar görüntüleniyor ve daha sonra mevsim geçişleri aktarılıyor. İlkbahar, yaz, sonbahar ve kış temalarını izleyiciler dijital ekranda yüksek çözünürlüklü olarak izliyor.Expo 2016 2

2016 EXPO Antalya kapsamında, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında kapılarını açacak olan Çocuk Adası’nda video mapping uygulaması, 15 dakikada bir gösterilecek. Gökyüzü, yer altı, uzay ve sualtı konseptlerine sahip olan Çocuk Adası içerisinde, çocuklara yönelik farklı atölye çalışmaları da yer alacak. Origami, tasarım, kağıt, heykel, boyama gibi atölyelerin yer alacağı Çocuk Adası’nda, bir atölye çalışmasından 40 çocuk aynı anda yararlanacak. Çocuk Adası, bir günde toplam 4 bin çocuğa ücretsiz etkinlik desteği sunacak.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

Cicicee'ye katılın!

Cicicee'deki yeniliklerden haberdar olmak için abone olun.

Bize katıldığınız için

teşekkür ederiz.

Cicicee'ye katılın!

Cicicee'deki yeniliklerden haberdar olmak için abone olun.

Bize katıldığınız için

teşekkür ederiz.