Alışveriş

Vinil Duvar Kağıdı Çocuk Odası İçin İyi Bir Alternatif mi?

Vinil duvar kağıdı bugün gittikçe popüler hale gelen bir duvar kaplaması türüdür. Çocuk odası için vinil duvar kağıtlarının iyi bir alternatif olduğu düşünülür. Peki öyle mi?

Çocuk odası dekorasyonunda vinil duvar kağıdı kullanmak istiyorsanız aklınızda bulundurmanız gereken birkaç şey var.

Vinil Duvar Kağıdı

Vinil Duvar Kağıdı Nedir?

Vinil sentetik bir malzemedir ve bir plastik türüdür. Bu yüzden hafif plastik hissi veren bir yapıya sahiptir. Bir malzeme olarak vinil ucuz, dayanıklı, hafif ve suya dayanıklıdır ve bazı durumlarda yangına dayanıklıdır.

Vinil Duvar Kağıdı Çeşitleri

Oda için doğru duvar kağıdını seçmek, uzun süre kalıcı bir görünüm elde etmek için çok önemlidir. Duvar kağıdındaki bakım sembollerine bakmak, duvarlarınız için uygun bir duvar kağıdını bulmanıza yardımcı olur.

Vinil Kaplamalı Kağıt

Bu, çoğu yerde satılan ve kullanılan en yaygın duvar kağıdı türlerinden biridir. Vinil kaplı kağıtlar yumuşak dokuludur. Bu tür duvar kağıtları genellikle oldukça dayanıklıdır ve suya dayanıklı olduğu için kolayca temizlenebilir.

Vinil Kaplamalı Kumaş

Bu duvar kağıdı çok daha fazla nefes alabilir. Nemli alanlar için uygundur. Ancak diğer yandan çok sık temizlenmesi gereken koridorlar ve oyun alanları için de uygundur.

Kağıt Destekli Sert Vinil

Yüzey tamamen suya dayanıklı ve temizlenebilir; bununla birlikte, dikiş yerlerinde nem sızabileceğinden dolayı suya maruz kalmayan alanlarda kullanılmalıdır. Ayrıca bu tip vinil duvar kağıdının yüzeyi tamamen darbeye dayanıklı değildir, bu nedenle oyun odaları veya depolama alanları gibi alanlara koymaktan kaçının.

Kumaş Destekli Sert Vinil

Banyolara veya neme ve sık sıcaklık dalgalanmalarına maruz kalan diğer alanlara koymak için en iyi vinil türüdür. Aynı zamanda, duvardaki darbeleri ve diğer kusurları kapamak için en iyi vinil duvar kağıdı türüdür.

Vinil Duvar Kağıdı

Eksileri Artıları

Cilalı, temiz bir kesim hissine sahiptir ve çok çeşitli modelleri vardır. Dokusu sebebiyle duvarlarınıza ince bir derinlik katar.

Harika görünmenin ve uygulaması kolay olmanın yanı sıra, bu duvar kağıdı nispeten ucuz ve çok az bakım gerektirir. Temizlenebilir ve suya / buhara dayanıklı olduğu için, evdeki nemli alanlara bile uygulanabilir. Bazı modelleri yangına karşı bile dayanıklıdır. Düzgün bir şekilde uygulanırsa, 10-20 yıl kullanılabilir.

Ama bu duvar kağıdı gerçek olamayacak kadar iyi olabilir mi? Muhtemelen plastiklerin sağlığınız için iyi olmadığını biliyorsunuzdur. Bu malzemenin plastikten üretildiğini aklınızda bulundurun.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.