Çocuk Eğitimi

VKV Koç Özel İlkokul, Ortaokul ve Lisesi

İstanbul Tuzla’da hizmet veren Vehbi Koç Vakfı Koç Özel Okulları, öğrencilere anaokulundan 12.sınıfa kadar eğitim vererek; akademik başarının yanı sıra, bilinçli ve duyarlı bireyler yetiştirmeyi hedefliyor.

Anasınıfından 12.sınıfa kadar öğrencilere devamlı ve bütünlük esasına dayalı eğitim vermeyi hedefleyen Koç Okulları; temel bilgi ve becerilerin yanı sıra, problem çözme ve çatışma çözümleme, yaratıcılığı ve farkındalığı geliştirme, sorumluluk sahibi olma gibi noktalarda öğrencilere destek vermektedir.

Anaokul

VKV Koç Özel Anasınıfı, çocukların fiziksel, duygusal ve sosyal açıdan gelişimlerini destekleyerek, ailesine, çevresine ve yaşadığı topluma duyarlı, kendine güveni olan, kendi kendine yetebilen, çok yönlü düşünebilen ve hem kendi haklarını hem de başkasının haklarını savunabilen bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Farklı kültürlere saygı duyan, Atatürk’ü tanıyan ve seven bireyler yetiştirmeyi hedefleyen Koç Okulları Anaokulu’nda tüm aktiviteler branş dersleri ile bağlantılı olarak pekiştirilmektedir. Görsel sanatlar, teknoloji ve dizayn, beden eğitimi, İngilizce, dans, drama, satranç, müzik ve bilgisayar gibi branşlarda öğrencilere eğitim verildiği gibi, her ünite ile ilgili işlenen konuları ilgi çekici kılabilmek için farklı materyaller de kullanılmaktadır.

İlkokul ve Ortaokul

Öğrencilerin hem akademik açıdan hem de düşünme biçimi ve bakış açısı bakımından zenginleştirmeyi hedefleyen Koç Okulları, ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin matematik, Türkçe, fen bilimleri, bilgisayar bilimleri gibi alanların yanı sıra, kültür sanat, spor, bilim gibi alanlarda da çalışma yapmalarını desteklemektedir.

Öğrencilerin akademik başarılarının yanı sıra, duyarlı ve bilinçli bireyler olmasını hedefleyen Koç Okulları, okul dışı etkinlikler ile öğrencilerin bu alanlarda da gelişmesini hedeflemektedir.

Lise

Lise eğitimi alan öğrencileri bilimsel veriler ve çağdaş eğitim doğrultusunda yetiştirmeyi hedefleyen Koç Okulları, öğrencileri yurt içi ve yurt dışında istedikleri üniversitelerde eğitimlerine devam edebilmeleri için destekliyor.

Anatilik düşünme yetisine sahip, sorgulayıcı, problem çözme konusunda başarılı, yabancı dil okuma, yazma ve anlama becerileri gelişmiş, akademik açıdan yetkin öğrenciler yetirmeyi amaçlayan Koç Okulları, lise eğitiminde öğrencilerin sosyal gelişimi için spor, kültür sanat ve bilimsel faaliyetleri de destekliyor.

Yabancı Dil

Koç Özel İlkokulu, Ortaokulu ve Lisesi’nde, anadil Türkçe olmakla birlikte, okuldaki ikinci yabancı dil İngilizcedir. Öğrencilerin Türkçe ve İngilizceyi bir arada etkin bir şekilde kullanabilmesini amaçlayan Koç Okulları, ikinci yabancı dil olarak Almanca, İspanyolca ve Fransızca seçeneklerini sunmaktadır.

VKV Koç Özel İlkokul, Ortaokul ve Lisesi

Adres: Orhanlı Köyü, Çayırlar Mevkii Tuzla/İstanbul

Tel: 0 (216) 585 62 00

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı