Çocuk Haberleri

Vodafone ile SBS Sınav Bilgileri Cep Telefonuna Geliyor

Vodafone Türkiye, Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Sistemi’ne (OGES) ilişkin tüm bilgilerin cep telefonundan kısa mesaj (SMS) yoluyla öğrenilebildiği yeni uygulamasını kullanıcılarına sundu.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) işbirliğiyle hayata geçen “OGES Mobil Bilgi Servisi” uygulaması, Seviye Belirleme Sınavı (SBS) ile ortaöğretim kurumlarına geçiş yapacak öğrencilerin, yerleştirme sonuçlarını SMS ile takip etmesini; sınav tarihi, tercih süresi, yedek sıra, kayıt durumu, ek tercih gibi bilgileri cep telefonları üzerinden izleyebilmesini sağlıyor.

Sınav süreciyle ilgili tüm detayları SMS ile cebe taşıyan MEB OGES Mobil Bilgi Servisi; yedek sıra geldiğinde öğrencilere gönderdiği uyarı mesajları ve kayıt durumuna yönelik otomatik bilgilendirmeler yaparak, ortaöğretim kurumlarına geçiş sürecinde mobil teknolojilerin yardımıyla yeni bir bilgilendirme dönemi başlatıyor.

OGES Mobil Bilgi Servisi’nden Vodafone farkıyla yararlanmak için OGES boşluk ÖĞRENCİ TCKN yazıp 8383‘e göndermek yeterli oluyor.

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Gökhan Öğüt, uygulamayla ilgili  “Başlattığımız OGES Mobil Bilgi Servisi’nin orta öğretime geçiş sürecinde olan öğrencilere ve velilerine büyük fayda sağlayacağını düşünüyoruz. Servis sayesinde öğrenciler, günün her saati öğrenim durumlarıyla ilgili ayrıntılı bilgiye ulaşabilecekler.” diye konuştu.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

Cicicee'ye katılın!

Cicicee'deki yeniliklerden haberdar olmak için abone olun.

Bize katıldığınız için

teşekkür ederiz.

Cicicee'ye katılın!

Cicicee'deki yeniliklerden haberdar olmak için abone olun.

Bize katıldığınız için

teşekkür ederiz.